Derby Krakowa w futbolu amerykańskim: Rycerze ulegli Tygrysom [zdjęcia]

Bez niespodzianek zakończyły się pierwsze krakowskie derby w futbolu amerykańskim. Uważana za faworytów drużyna Kraków Tigers pokonała rywali z Kraków Knights wynikiem 44:8.

Oba zespoły mogły wreszcie zmierzyć ze sobą w oficjalnym pojedynku, gdyż po poprzednim sezonie Kraków Tigers spadli jedną klasę rozrywkową niżej i obecnie grają z Kraków Knights w grupie południowej II ligi PLFA.

Pierwsza kwarta niedzielnego spotkania rozegranego na stadionie Juvenii przy Błoniach była wyrównana. Pierwsze przełożenie wygrali Tigersi, przeciwnicy zaraz potem wyrównali i do przerwy było 8:8. Do Końca spotkania Kraków Knights nie wywalczyli już jednak żadnego punktu. Zawodnikiem meczu był bez wątpienia grający w Tigersach Mieszko Łabuz, który trzykrotnie podwyższał wynik swojego zespołu, w tym ustalił końcowy rezultat meczu - 44:8.

Spotkanie obejrzało około 1000 kibiców. Na koniec meczu Tigersi otrzymali od konsulatu USA przechodni puchar dla najlepszej krakowskiej drużyny futbolu amerykańskiego.