Derby Krakowa: siedem bramek, wygrana Pasów

pb
W rozegranych w poniedziałkowe popołudnie derbach Krakowa Cracovia pokonała Garbarnię 4:3 (3:1). Derby dla obu krakowskich ekip były przygotowaniem do wiosennej rundy.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy objęli prowadzenie po kwadransie gry po celnym uderzeniu Straussa. 10 minut później było już 2:0 dla "Pasów", gdy Romanow wykorzystał sytuację "sam na sam" z bramkarzem "Brązowych". Co prawda Garbarnia zdołała zdobyć w 40 minucie gola kontaktowego ale dwie minuty później Cracovia za sprawą Nykiela podwyższyła ponownie wynik i na przerwę gospodarze schodzili prowadząc 3:1.

Po zmianie stron goście z Ludwinowa zaprezentowali się znacznie lepiej aniżeli w pierwszej odsłonie zdobywając dwie bramki - w 54. i 88. minucie. Cracovia jednak nie pozwoliła Garbarni wywieźć remisu - wygraną "Pasom" zapewnił pięć minut przed końcem spotkania Bernhardt.