Defensywa "Pasów" ośmieszona. Cracovia - Legia 1:3 [zdjęcia]

Cracovia przegrała kolejne spotkanie, w konsekwencji czego ...
Cracovia przegrała kolejne spotkanie, w konsekwencji czego ... Łukasz Żołądź
Cracovia przegrała przed własną publicznością z Legią Warszawa 1:3. Drużyna Jurija Szatałowa nadal pozostaje bez punktów.

68. Tour de Pologne: Peter Sagan zwycięzcą [zobacz zdjęcia]

Legioniści wyszli na prowadzenie już w 14. minucie meczu. Po strale Vrdoljaka piłka odbiła się jeszcze od któregoś z zawodników Cracovii. Kaczmarek zdołał ją sparować, ale dopadł do niej Manu. Obrońcy "Pasów" ograniczyli się w tej sytuacji do obserwowania, jak zawodnik Legii pakuje futbolówkę do pustej bramki.

W 24. minucie defensywa Cracovii zachowała się równie fatalnie. Po serii błędów gospodarzy piłka znów trafiła pod nogi Manu. Ten uderzył zza pola karnego i po raz drugi pokonał Kaczmarka.

W drugiej części spotkania Legia znów strzeliła gola, który na ekstraklasowych boiskach zwyczajnie nie miał prawa paść. Do długiego podania dopadł Radović. Serb wyprzedził Żytkę i ...potknął się. To jednak nie przeszkodziło mu w tym, by sekundę później minąć bramkarza gospodarzy i wpisać się na listę strzelców.

Bramkę na otarcie łez zdobył w ostatniej minucie meczu Saidi Ntibazonkiza, który popisał się fantastycznym strzałem z dystansu.

Na meczu pojawiło się ok 12 500 kibiców. Do tej liczby śmiało można doliczyć obrońców Cracovii. Oni, tak jak fani "Pasów", ograniczyli się w niedzielne popołudnie do oglądania, jak Legia zdobywa bramki.

Cracovia-Legia Warszawa 1:3 (0:2)
0:1 - Manu 12.
0:2 - Manu 24.
0:3 - Radović 68.
1:3 - Ntibazonkiza 90.

Żółta kartki: Nykiel (Cracovia).

Cracovia: Kaczmarek - Struna, Żytko, Kosanović - Suart (5. Nykiel) - Suvorov, Radomski (64. Boljević), Bartczak, Ntibazonkiza - van der Biezen (Štraus), Niedzielan.

Legia: Skaba - Wawrzyniak, Komorowski, Żewłakow, Jędrzejczyk, Borysiuk, Vrdoljak, Żyro (46. Radović), Gol (77. Ohayon), Manu, Ljuboja (81. Hubnik).

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).

Widzów: 12546.

Napisz tekst, opublikuj zdjęcia i wygraj nawet 500 zł!

Każdy, kto opublikuje artykuł lub fotoreportaż w MMKrakow.pl automatycznie weźmie udział w konkursie dziennikarstwa obywatelskiego. Redakcja MM co miesiąc wybierze autorów najlepszych prac i rozda nagrody pieniężne o łącznej wartości 500 zł.