"Czarne Koszule" triumfują przy Reymonta. Wisła - Polonia 0:1

Tuż przed przerwą zimową mistrzowie Polski znów zawiedli, ...
Tuż przed przerwą zimową mistrzowie Polski znów zawiedli, ... Łukasz Żołądź
Tuż przed przerwą zimową mistrzowie Polski znów zawiedli, przegrywając z Polonią. Gola na wagę trzech punktów strzelił dla gości Sultes.

Skromne zwycięstwo krakowian. Wisła - Widzew 1:0

Spotkanie zaczęło się pechowo dla Dragana Paljicia. W 4 minucie obrońca Wisły zderzył się z Sultesem i padł nieprzytomny ziemię. Na murawie pojawiła się karetka, która szybko odwiozła Paljicia do szpitala. W jego miejsce na boisko wszedł Gordan Bunoza.

Fani, którzy martwili się zdrowiem swojego zawodnika, chwilę później mogli oszaleć z radości. Wilk huknął z dystansu, ale piłka minęła prawy słupek bramki Gliwy. W pierwszych dwóch kwadransach drużyny nie stworzyły sobie więcej dogodnych okazji.

Gra była szarpana, głównie z winy gości, którzy często przerywali akcję wiślaków faulami. Tuż przed przerwą to właśnie "Czarne Koszule" mogły objąć prowadzenie. Cani, będąc już w polu karnym przeciwnika, uderzał w ekwilibrystyczny sposób, jednak chybił celu. W odpowiedzi lewą stroną urwał się Małecki. Skrzydłowego Wisły powstrzymali defensorzy, blokując jego strzał. W efekcie bardzo słaba pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po wznowieniu gry mistrzowie Polski rzucili się do ataku, ale nie przynosiło to pożądanych skutków. Na dodatek od 57 minuty gospodarze musieli sobie radzić w dziesiątkę. Junior Diaz uderzył w twarz Cotrę, a sędzia pokazał mu czerwoną kartkę.

Poloniści uzyskali optyczną przewagę, co mogli udokumentować w 72 minucie. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Marcin Baszczyński. Były zawodnik Wisły uderzył jednak zbyt lekko, by pokonać Pareikę. Dobrą sytuację miał też Jodłowiec, który wpadł w szesnastkę Wisły i strzelił minimalnie niecelnie.

Dokładniejszy był w 83 minucie Sultes. Jeż wycofał przed pole karne do Czecha, a ten uderzył zza pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od Kirma zatrzepotała w siatce. Tuż przed końcowym gwizdkiem drugą żółtą kartkę zobaczył Sadlok, ale Wisła nie była w stanie wyrównać.

Sytuacja Wisły staje się coraz trudniejsza. Jeśli Śląsk pokona w tej kolejce ŁKS, piłkarze Moskala będą tracić do lidera już dziesięć punktów.

Wisła Kraków - Polonia Warszawa 0:1
0:1 - Sultes 82'

Wisła Kraków: Pareiko - Lamey (Jirsak 45'), Jovanović, Diaz, Paljić (Bunoza 7') - Wilk, Nunez, Małecki, Melikson, Iliew (Kirm 62') - Biton

Polonia Warszawa: Gliwa - Cotra, Sadlok , Baszczyński, Tosik - Jodłowiec, Trałka, Brzyski (Wszołek 77'), Sultes (Todorowski 85'), Jeż - Cani

Żółte kartki: Sadlok, Brzyski, Jodłowiec (Polonia) Wilk, Jirsak, Bunoza (Wisła Kraków)

Czerwone kartki: Junior Diaz (Wisła Kraków), Sadlok (Polonia Warszawa)
Sędziował: Paweł Gil

Krzysztof Nęcka wygrał konkurs na film o Podgórzu!