Jerzy Filipiuk
Piłka nożna. W meczu 15. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 Cracovia wygrała na boisku AWF Kraków z beniaminkiem UKS SMS Łódź 3:2. To dopiero trzecie zwycięstwo młodych "Pasów" w tym sezonie. Przejdź do galerii.

Goście objęli prowadzenie z rzutu karnego, wykonanego w 17 min przez Prochownika, a podyktowanego za zagranie ręką. 3 min później do remisu doprowadził Grzebieluch po kontrze swojej drużyny. Po kolejnych 2 min było już 2:1 dla Cracovii, gdy do bramki łodzian trafił Myszor.

Na tym nie zakończyły się emocje w pierwszej połowie meczu. W 29 min niepilnowany Kwiatkowski podwyższył wynik po dośrodkowaniu na pole karne. UKS SMS zrewanżował się Cracovii 3 min później golem Paciorka, zdobytym z rzutu wolnego.

Po przerwie obie drużyny dążyły do zmiany wyniku, ale grały już nieskutecznie, np. 52 min Prochownik trafił w słupek, a w 55 min Kwiatkowski w boczną siatkę. W 90 min czerwoną kartkę zobaczył Rosiński (ŁKS) za brutalny faul na Myszorze.

Cracovia - UKS SMS Łódź 3:2 (3:2)

Bramki: 0:1 Prochownik 17 karny, 1:1 Grzebieluch 20, 2:1 Myszor 22, 3:1 Kwiatkowski 29, 3:2 Paciorek 32.

Cracovia: Grzywaczewski - Wohlman, Pieńczak, Góralczyk (89 Kłąb), Kwiatkowski - Bociek (72 Ziemnik), Kafel, Chrupcała, Nowicki (61 Mróz), Myszor - Grzebieluch.