Krzysztof Kawa
2 września w meczu I ligi Wisła, mimo bramki Angela Rodado już w 2. minucie, przegrała z Puszczą Niepołomice 2:3 Wojciech Matusik
W środę 19 października piłkarze Cracovii, Wisły Kraków i Puszczy Niepołomice wystąpią w meczach 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Podpowiadamy, gdzie można obejrzeć spotkania małopolskich drużyn.

Polsat Sport planuje w środę transmisje na żywo z trzech meczów: Radunia Stężyca - Lechia Gdańsk (godz. 14.30), Resovia - Cracovia (17.30) oraz Lech Poznań - Śląsk Wrocław (20.30).

Środowe spotkanie o godzinie 19.15 pomiędzy Wisłą Kraków i Puszczą Niepołomice nie trafi na antenę tej stacji. Polsat, który ma prawa transmisyjne do rozgrywek, nie uznał tego starcia za hitowe. Dla kibiców, którzy nie wybierają się na stadion, jest jednak alternatywa w postaci transmisji na YouTube. Jak zapowiedział Adam Delimat z PZPN, przeprowadzi ją kanał Łączy nas piłka.

To będzie wydarzenie z podtekstem, bowiem w ostatnim spotkaniu tych drużyn przy Reymonta, mimo bramki Angela Rodado już w 2. minucie, goście wygrali 3:2 i to oni są faworytem pucharowej potyczki.

Puszcza nieoczekiwanie została liderem I ligi, Wisła - nie mniej zaskakująco - zawodzi na całej linii i jest znacznie dalej niż lokalny rywal od promocji do ekstraklasy. Tym razem jednak stawką jest awans do 1/8 finału Pucharu Polski.

Tego samego dnia, 19 października, zagrają także piłkarze Sandecji Nowy Sącz, którzy o godz. 18 podejmą Wartę Poznań. To spotkanie nie zagości na żadnej z anten telewizyjnych.

Losowanie par 1/8 finału odbędzie się w piątek o godz. 12.