Cracovia. Tomas Vestenicky zrobił show w meczu rezerw "Pasów"

Cracovia II pokonała Orła Piaski Wielkie 6:0
Cracovia II pokonała Orła Piaski Wielkie 6:0 Andrzej Banaś
Liderująca w grupie zachodniej IV ligi Cracovia II pokazała swą wyższość w meczu z Orłem Piaski Wielkie, gromiąc go aż 6:0.

M**aciej Palczewski, etatowy bramkarz Orła nie wystąpił w tym meczu. Trener bramkarzy Cracovii uznał, że tak będzie lepiej, by nie musiał powstrzymywać swoich podopiecznych. Ciekawe czy grając, uchroniłby swój zespół od tak dotkliwej porażki? „Pasy” rzuciły bowiem na rywala mocny skład z zawodnikami, którzy dobrze poznali już smak ekstraklasy jak Jaroslav Mihalik, Tomas Vestenicky, Sebastian Strózik i Kamil Pestka.

Słowacy zostali zgłoszeni do rozgrywek ekstraklasy i być może powalczą o występy w zespole Michała Probierza. Vestenicky przypomniał się kibicom z dobrej strony, wyróżniał się, strzelając najpierw bramkę po „klepce” z Pitułą, a następnie pięknie uderzając z rzutu wolnego w „okienko”. A niedługo po przerwie sfinalizował podanie z prawej strony i wepchnął piłkę do siatki z bliska. Potem wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. A jeszcze dodajmy, że w innej akcji trafił w słupek. Mihalik zaś wykazywał ochotę do gry. Lider wykonał zadanie, gra toczyła się głównie na połowie Orła, który nie mógł zrobić Cracovii II żadnej krzywdy.

Orzeł Piaski Wielkie – Cracovia II 0:6 (0:2)
Bramki: 0:1 Vestenicky 16, 0:2 Vestenicky 23, 0:3 Vestenicky 52, 0:4 Vestenicky 66, 0:5 Strózik 73, 0:6 Biernat 79.
Orzeł: Kunek – Skóbel (60 Piekarski), Kret, Uwakwe, Tatarski – Ciesielski, Kieliś, Serafin, Kądziołka (60 Putek), Banaszek – Kozik (74 Strojek).
Cracovia II: Wilk – Pituła, Jarzynka, Kruppa, Pestka – Strózik (79 Stachera), Supryn, Ożóg (59 Malisz), Zaucha (69 Zięba), Mihalik (66 Wiśniewski)– Vestenicky (74 Biernat).
Sędziował: Maciej Górski (Kraków). Żółta kartka: Pestka. Widzów: 200.