Cracovia. Rezerwa przeważała w Białej Podlaskiej ale wraca na tarczy

Cracovia II doznała porażki z Podlasiem
Cracovia II doznała porażki z Podlasiem Anna Kaczmarz
Nie udał się podopiecznym trenera Piotra Gizy wyjazd do Białej Podlaskiej. Ulegli Podlasiu 0:1.

Krakowianie zaczęli z dużym animuszem – w pierwszych minutach na bramkę gospodarzy strzelali: Łukasz Ziemnik (nad bramką), ten sam piłkarz (dobrze interweniował bramkarz) oraz Sebastian Strózik, który po przebiegnięciu prawie całej połowy zmusił do najwyższego wysiłku Oskara Kasperka. Miejscowi zagrozili bramce Adama Wilka po rzucie wolnym w 17 min – ze strzałem Pawła Zabielskiego poradził sobie jednak bramkarz.

„Pasy” nie traciły rezonu – w 33 min. strzelał Dorian Pituła – minimalnie nad bramką. Po chwili Strózik uderzał wprost w bramkarza. Ze strony gospodarzy niepokoił gości dwukrotnie Tomasz Nieścieruk – bez skutku.

Po przerwie nadal krakowianie byli w natarciu, bardzo aktywny był Vinicius, ale nie mógł „wstrzelić się” w bramkę miejscowych. Niespodziewanie to miejscowi zdobyli gola – po podaniu Gabriela Mierzwińskiego piłkę do siatki „Pasów” wpakował Kamil Kocoł.

Podlasie Biała-Podlaska – Cracovia II 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Kocoł 68
Podlasie: Kasperek – Marczuk, Kosieradzki, Chmielewski, Całka – Nieścieruk (63 Mierzwinski), Kocoł (79 Jemioł), Szabaciuk, Dmitruk, Golba (60 Martynek) – Zabielski.
Cracovia II: Wilk – Stachera, Bracik, Ziemnik, Zaucha – Wiśniewski (73 Matheus), Pituła (66 Ożóg), Supryn, Malisz, Vinicius (59 Bała) – Strózik.
Sędziował: Konrad Tomaczyk (Jarosław). Żółte kartki: Kocoł - Supryn, Ziemnik. Widzów: 200.