Cracovia przegrywa sparingowy mecz z Ruchem Radzionków [zdjęcia]

Podopieczni trenera Szatałowa rozegrali wczoraj drugie ...
Podopieczni trenera Szatałowa rozegrali wczoraj drugie ... Łukasz Żołądź
Podopieczni trenera Szatałowa rozegrali wczoraj drugie sparingowe spotkanie. "Pasy" niespodziewanie uległy Ruchowi Radzionków 0:2.

Robert Maaskant: Styl ważniejszy od wyników

Pierwszy przedsezonowy sparing Cracovii z Żyliną zakończył się bezbramkowym remisem. W kolejnym "Pasy" zaprezentowały się... jeszcze gorzej. To jednak piłkarze Szatałowa stworzyli sobie jako pierwsi stuprocentową sytuację. Po zagraniu Ntibazonkizy oko w oko z bramkarzem gości stanął Dawid Krieger. Zawodnik krakowian trafił jednak wprost w golkipera Ruchu, w efekcie czego przy Wielickiej nadal mieliśmy remis. Goście odpowiedzieli w 25. minucie. Do dośrodkowania z bocznego sektora boiska dopadł Giel, który uprzedził Kaczmarka i skierował piłkę do siatki. Kilka minut później Ruch podwyższył prowadzenie. Tym razem Kaczmarka pokonał mocnym uderzeniem pod poprzeczkę  Bielancin.

W drugiej połowie Cracovie nie zdołała odrobić strat. Gospodarze stworzyli sobie najlepszą okazję na kwadrans przed końcem meczu. Dośrodkowanie Suvorova trafiło na głowę Puzigaći, znajdującego się na piątym metrze przed bramką Ruchu. Zawodnik krakowian uderzył jednak niecelnie. W 83. minucie goście mogli podwyższyć prowadzenie. Łopuch uderzył mocno z rzutu wolnego, ale na wysokości zadania stanął Kaczmarek, który odbił piłkę.

Cracovia - Ruch Radzionków 0:2 (0:2)

0:1 - Giel 25.
0:2 - Beliancin 34.

Cracovia: Kaczmarek - Struna, Trivunović, Kosanović (46. Biernat), Suart (46. Puzigaća) - Višŋakovs (41. Dudzic), Szeliga, Bartczak (46. Żołądź), Ntibazonkiza (46. Rupa) - Suvorov - Krieger

Ruch: Adamek (46. Suchański) - Łopuch, Beliancin, Nalepa, Ciel, Skołorzyński (86. Cieluch), Mróz, Rocki (65. Górecki), Górecki (46. Jarka), Cieluch (77. Rocki), Giesa

Sędzia: Tomasz Piróg (Małopolski ZPN).
Widzów: ok. 950.