Cracovia przegrywa ostatnie spotkanie

W niedzielnym spotkaniu 17. kolejki Ekstraklasy Cracovia przegrała w Gdyni z tamtejszą Arką 1:2. Zwycięstwo gospodarzom zapewnili Marcin Wachowicz oraz Zbigniew Zakrzewski.

Pierwsza połowa spotkania toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Zarówno Arka, jak i Cracovia starały się konstruować groźne sytuacje strzeleckie i już w 10. minucie goście mogli wyjść na prowadzenie, kiedy to Bartłomiej Dudzic po podaniu Dariusza Kłusa strzelił na bramkę z ok. 20 metrów. Jednak świetnie spisujący się tego dnia golkiper Arki zdołał zablokować piłkę.

Gospodarze odpowiedzieli już pięć minut później. Damian Nawrocik uderzył pod poprzeczkę z rzutu wolnego z około 25 metrów, jednak Marcin Cabaj dobrze interweniował i wybił piłkę nad bramką.

Po wyrównanej grze w pierwszej połowie, zawodnicy obu drużyn schodzili do szatni bez jakiejkolwiek przewagi bramkowej.

W drugiej odsłonie w 55. minucie meczu Cracovia mogła zdobyć bramkę. Po szybkiej kontrze Dariusz Pawlusiński wrzucił piłkę z prawej strony na piąty metr, gdzie dopadł ją Dudzic, ale jakimś cudem Norbert Witkowski zdołał instynktownie obronić. Co nie udało się Cracovii, udało się Arce.

W 70. minucie spotkania potężnym strzałem z 16 metrów popisał się Marcin Wachowicz i było 1:0 dla Arki. Niecały kwadrans później gospodarze zdobyli drugą bramkę. Po rzucie wolnym z 30 metrów piłka trafiła pod nogi obrońców Cracovii, przejął ją Zbigniew Zakrzewski i umieścił w bramce Marcina Cabaja.

Honorowe trafienie już w doliczonym czasie gry zdobył dla „Pasów” Łukasz Tupalski. Po rzucie wolnym ze środkowej strefy boiska Norbert Witkowski źle ocenił sytuację i minął się z piłką. Ta trafiła w słupek i do bramki skierował ją stoper Cracovii.

Cracovia przegrała ostatni w tym roku mecz 1:2. Zatem podopieczni Artura Płatka nie będą mieć spokojnej zimy i przeczekać ją muszą w strefie spadkowej.

Arka Gdynia - Cracovia 2:1 (0:0)
1:0 Marcin Wachowicz 71
2:0 Zbigniew Zakrzewski 85
2:1 Łukasz Tupalski 90+3

Sędziował: Marek Mikołajewski
Żółte kartki: Kowalski - Nowak, Klich

Arka: Witkowski - Kowalski, Łabędzki, Żuraw, Płotka – Zakrzewski (86 Budziński), Ulanowski, Ława, Pietroń - Nawrocik (46 Trytko), Wachowicz (79 Niciński)

Cracovia: Cabaj – Kulig, Karwan, Tupalski, Wasiluk (76 Klich) – Pawlusiński, Kłus, Szeliga (82 Radwański), Nowak - Dudzic (66 Witkowski), Moskała