Cracovia przegrała z Ciarko PBS Bank KH Sanok 5:6

W meczu 9. kolejki Polskiej Ligii Hokejowej Ciarko PBS Bank KH ...
W meczu 9. kolejki Polskiej Ligii Hokejowej Ciarko PBS Bank KH ... Łukasz Żołądź / archiwum MM
W meczu 9. kolejki Polskiej Ligii Hokejowej Ciarko PBS Bank KH Sanok pokonał Comarch Cracovię w dogrywce.

30 września Cracovia zmierzyła się z drużyną z Sanoka.

I tercja

Od samego początku spotkania gra przebiegała bardzo agresywnie. Cracovia wykazywała się bardzo dużą defensywą. Gospodarze zaczęli grę od dużej ilości kontrataków. Zawodnicy z Sanoka nie odpuszczali.

Taki opór im się opłacił. Bowiem w 5. minucie gry zawodnicy PBS Bank Sanok zdobyli gola. Cracovia chcąc się odegrać grała bardzo agresywnie, za co sędzia ukarał Josefa Fojtika dwoma minutami kary. Jednakże presja na przeciwnika w końcu się opłaciła. Zawodnik który kilka minut temu siedział na ławce kar zdobył pierwszą bramkę dla gospodarzy w 7. minucie gry. W strzeleniu bramki pomógł mu Damian Słaboń.

W 14. minucie sędzia wysłał na dwie minuty - Martińia Dudasia za podcinanie przeciwnika. Gra w osłabieniu nie pomogła Cracovii. W 13. minucie gry Tomasz Malasiński strzelił bramkę gospodarzom, doprowadzając do wyniku 1:2. Zaledwie dwie minuty później na ławce kar zasiadł Dariusz Gruszka za wysoką grę kijem.

Wojciech Milan grający w czwartej formacji drużyny Ciarko PBS Bank Sanok został wysłany na dwie minuty na ławkę kar za podcinanie. W 19. minucie spotkania trzeciego gola dla drużyny z Sanoka zdobył Tomasz Malasiński.

II tercja

Druga tercja rozpoczęła się od kary dla zawodnika Cracovii. Martiń Dudać powędrował na ławkę za podcinanie. W drugiej części spotkania dominowali goście. Hokeiści z Sanoka wykazywali się perfekcyjną grą, z łatwością przedostając się pod bramkę rywali.

Jednak Cracovia w 6. minucie pozbierała się i strzeliła drugiego gola, a to wszystko za sprawą Damiana Słabonia, który z asystą Leszka Laszkiewicza wprowadził krążek do bramki rywali. W 7. minucie trzeciej tercji sędzia odesłał na ławkę kar Zoltana Kubata - zawodnika Ciarko BPS Bank Sanok - za agresywną grę.

I kolejna świetna akcja w wykonaniu zawodnika "Pasów", która doprowadziła do zdobycia bramki. Zespół z Sanoka nie pozostał jednak obojętny poczynaniom gospodarzy. Czwartą bramkę dla gości zdobył Tomasz Malasiński.

W 13. minucie 2. tercji do remisu 4:4 doprowadziła Nicolas Besch. Dwie minuty później ten sam zawodnik został ukarany dwoma minutami kary za spowodowanie upadku przeciwnika.

W 16. minucie drugiej tercji rozpoczęła się bijatyka na lodowisku. Patrik Valćak wdał się w zamieszkę z rywalem, po czym zadał mu kilka siarczystych uderzeń i udał się na ławkę kar, z której po chwili zszedł i zastąpił go tam Artur Zieliński, który spędził tam 5 minut. Sędzia ukarał także Michała Radwańskiego - zawodnika gości karą 4 minuty.

III tercja

Bez pressingu gra przebiegała bardzo agresywnie. W 5. minucie gry na ławkę kar został odesłany hokeista "Pasów"- Josef Fojtkik za przeszkadzanie. Zaledwie minutę później na ławkę kar za to samo powędrował Petr Dvorak. W 8. minucie drugiej tercji na ławkę kar został odesłany Martiń Dudaś za niesportowe zachowanie, aż na 10 minut! Minutę później goście zdobyli piątą bramkę.

W 10. minucie na ławkę powędrował Sławomir Krzak za przeszkadzanie. I kolejna kara dla zawodnika Cracovii. Tym razem dla Sebastiana Kowalówki, który spowodował upadek przeciwnika.

W 17. minucie trzeciej tercji Fojtik Josef doprowadził do remisu 5:5, wprowadzając w iście snajperskim stylu krążek do bramki rywala. Mecz zakończył się pięciominutową dogrywką, a w efekcie wynikiem 5:6 dla gości.

Podsumowanie meczu

Mecz ten był przez Cracovię do wygrania. Ale zabrakło... zgrania, chęci wygranej, silnego ataku i skutecznej obrony. Wszystkie te czynniki spowodowały, że będąca na trzecim miejscu w tabeli Cracovia przegrała z liderem PLH.

Moim zdaniem gdyby Rudolf Rohaćek ustawił swój zespół w takich formacjach, w jakich grali w poprzednich meczach to niedzielne spotkanie byłoby zwycięskie dla "Pasów".

Comarch Cracovia - Ciarko PBS Bank KH Sanok 5:6 po dogrywce (1:3, 3:1, 1:1 - 0:1)

Bramki: 0:1 Krystian Dziubiński (5), 1:1 Josef Fojtik (8), 1:2 Tomasz Malasiński (14), 1:3 Peter Bartos (19), 2:3 Damian Słaboń (26), 3:3 Petr Dvorak (27), 3:4 Tomasz Malasiński (30), 4:4 Nicolas Besch (32), 4:5 Tomasz Malasiński (49), 5:5 Josef Fojtik (57), 5:6 Krystian Dziubiński (65).

Kary: Comarch – 49 (w tym kara meczu dla Petra Valcaka i 10 minut dla Martina Dudasa); Ciarko – 12 minut. Widzów 1 500.