Cracovia pokonała Lecha 3:2

Grzegorz Pękała
Po dramatycznym meczu Lech Poznań przegrał z Cracovią. Katem Kolejorza okazał się Kamil Witkowski, autor trzech bramek dla "Pasów".

Mecz rozpoczął się świetnie dla Lecha. Już w 16. minucie bramkę po podaniu Quinterosa strzelił Marcin Zając. Radość Kolejorza trwała jednak krótko. W 23. minucie, w zamieszaniu pod bramką Kotorowskiego, najprzytomniej zachował się Witkowski, który kolanem skierował piłkę do siatki.

Tuż przed końcem pierwszej połowy spotkania Lech popełnił dwa błędy w obronie i zespół schodził do szatni przegrywając aż 1:3. Katem poznaniaków okazał się Witkowski, który w pierwszej połowie ustrzelił klasycznego hattricka.

Na drugą połowę Kolejorz wyszedł z Piotrem Reissem w składzie. Krytykowany ostatnio napastnik zastąpił strzelca bramki, Marcina Zająca. Jednak to nie Reiss, ale Henry Quinteros przywrócił wiarę lechitów w dobre zakończenie tego spotkania. W 79. minucie popisał się on kapitalnym strzałem z 20 metrów, po którym bramkarz Cracovii musiał po raz drugi tego dnia wyjmować piłkę z siatki.

Wynik nie zmienił się już do końca spotkania.

Cracovia Kraków - Lech Poznań 3:2
Cracovia: Olszewski – Kulig, Polczak, Urbański (46' Karwan), Radwański – Pawlusiński, Baran (83' Wacek), Kłus, Nowak – Dudzic, Witkowski (88' Witkowski).

Lech: Kotorowski – Kucharski (61' Cueto), Zając (46' Reiss), Rengifo, Quinteros, Murawski, Bosacki, Wojtkowiak, Kikut (75' Pitry), Bandrowski, Henriquez.

Sędzia: Tomasz Mikulski (Lublin).