Comarch Cracovia kontra Podhale Nowy Targ
Comarch Cracovia kontra Podhale Nowy Targ Anna Kaczmarz
Comarch Cracovia w tym sezonie przegrała już cztery mecze po karnych i trzy po dogrywce. W spotkaniu z nowotarżanami znów wynik rozstrzygał się w dodatkowym czasie i jak zwykle „Pasy” poległy.

Po zapaści w pierwszym miesiącu rywalizacji Cracovia dała sygnał w Katowicach, że jeszcze nie jest z nią tak źle. Choć przegrała w karnych, to jednak zasygnalizowała zwyżkę formy. Podhale przyjechało do Krakowa po wygraniu z mistrzem Polski, więc w nim należało upatrywać faworyta. I wywiązało się z tej roli, choć łatwo nie miało.

Pierwsze minuty były jednak wyrównane. W 9 min próbował Mikula, ale krążek złapał Odrobny. Z kolei Suominen zatrudnił Koprivę. W 14 min krakowianie byli bliscy powodzenia, ale Drzewiecki trafił w słupek. W kolejnych minutach wprost obstrzeliwana była bramka nowotarżan, ale Odrobny spisywał się bez zarzutu. W końcówce tercji przez minutę gospodarze grali 5 na 3, ale nie wykorzystali tego fragmentu gry.

Druga tercja też nie przyniosła bramek. Po okresie chaotycznej gry oba zespołu znów starały się zagrozić bramce rywala. Svec, były zawodnik „Pasów” uderzał z bulika obok bramki, w rewanżu na uderzenie z linii niebieskiej zdecydował się Mikula – wprost w Odrobnego. Bardzo groźny był strzał Kamieniewa, ale Kopriva w ostatniej chwili zdołał odbić krążek. Z kolei przy strzale Franka zawodnikowi Podhala pękł kij i patka poleciała w trybuny. W samej końcówce Gajor i Musioł nie pokonali Odrobnego.

W ostatniej odsłonie bliski wpisania się na listę strzelców był Kalinowski, ale trafił nieczysto w krążek, z koeli Franek zatrudnił Koprivę, który poradził sobie z tym uderzeniem. Gdy gospodarze grali 5 na 4 wreszcie zdobyli gola. Kierunek lotu krążka po strzale Rompkowskiego zmienił Gula i było 1:0. W 51 min goście stanęlii przed szansą na remis – Nattinen jednak nie wykorzystał tej sytuacji. Chwilę później jednak Dziubiński dobrze znalazł się pod bramką gospodarzy i doprowadził do remisu. W dogrywce znów w głównej roli wystąpił Dziubiński, który podał Jencikowi (też były zawodnik Cracovii), a ten strzelił do siatki.

Comarch Cracovia – KH Podhale Nowy Targ 1:2 po dogr. (0:0, 0:0, 1:1, d. 0:1)
Bramki: 1:0 Gula (Rompkowski, Trvdoń) 48, 1:1 Dziubiński (Franek) 55, 1:2 Jencik (Dziubiński, Suominen) 63.
Cracovia: Kopriva – Jachym, Musioł, Mikula, Jezek, Gajor – Kruczek, Bychawski, Bepierszcz, Kalinowski, Drzewiecki – Rompkowski, Gula, Trvdoń, Domogała, D. Kapica – Dąbkowski, Bezwiński, Kamiński, Bryniczka, Brynkus.
Podhale: Odrobny – Suominen, Seed, Jencik, Willick, Svec – Chaloupka, Kamieniew, Dziubiński, Neupauer, Franek – Mrugała, Sulka, Petterson, Nattinen, Słowakiewicz oraz Wsół, Różański, Siuty, Wielkiewicz.
Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Paweł Meszyński. Kary: 6 – 8 min. Widzów: 700.