Cracovia ostrzelała Nowy Rok

Pierwszego stycznia, jak co roku od ponad 80 lat, na boisko przy ulicy Kałuży w Krakowie piłkarze Cracovii rozegrali pierwszy tradycyjny trening noworoczny. Pierwszy zespół Cracovii Kraków pokonał 4:3 rezerwy krakowskiej drużyny.

Zdobywcą pierwszego gola w 2009 roku okazał się Przemysław Kulig.

Na noworoczny trening przybyło aż 2500 widzów. Rozegrano dwie 20 minutowe połowy, które obfitowały w wiele podbramkych akcji, często zakończonych zdobytymi golami. Warto podkreślić, że podstawowy bramkarz Cracovii - Marcin Cabaj - zagrał w ataku pierwszego zespołu i zdobył dla swojej drużyny wyrównującą bramkę.

Historia tej imprezy liczy ok. 85 lat, a narodziła się niespodziewanie. według starszych kibiców klubu w 1923 lub 1924 roku kilku piłkarzy "Pasów" postanowiło zakończyć sylwestrową noc grą w piłkę. Jeden z nich zaproponował aby zagrać na swoim boisku. Tym sposobem od ponad 80 lat zawodnicy Cracovii pojawiają się na stadionie, aby zainaugurować Nowy Rok.