redakcja
redakcja
28 kwietnia o godz. 9.30 wystartował XII Cracovia Maraton. ...
28 kwietnia o godz. 9.30 wystartował XII Cracovia Maraton. ... Łukasz Żołądź
28 kwietnia o godz. 9.30 wystartował XII Cracovia Maraton. Patrik Nangero pokonał trasę w 2 godziny i 19 minuty. Tutaj zamieścimy zdjęcia uczestników biegu.

Podium dopełniło dwóch Kenijczyków - David Kiprono Metto i Elisha Tarus Meli. Zaraz za nimi uplasował się pierwszy Polak - Andrzej Lachowski.

Wśród pań, Polki nie dały szans rywalkom. Zwyciężyła Emilia Zielińska z Warszawy, która dotarła na metę po 3 godzinach i 3 minutach. Drugie miejsce zdobyła Sandra Mikołajczyk. Na najniższym podium stanie Słowaczka Jitka Hudakova.

Do biegu zapisało się prawie 7 tys. uczestników. To rekord tego maratonu. Zawodnicy mają do pokonania ambitny dystans 42 km 195 m. Powinni się z nim uporać ok. godz. 15.30.

W tym materiale zamieścimy dzisiaj zdjęcia uczestników.