Jacek Żukowski
10 lat temu otwarto nowy stadion Cracovii
10 lat temu otwarto nowy stadion Cracovii Andrzej Banaś
25 września 2010 roku Cracovia zagrała z Arką Gdynia na otwarcie nowego stadionu przy Kałuży. Gospodarze wygrali 2:0. Mija właśnie 12 lat od tamtego wydarzenia.

Przerwali tym samym pasmo porażek za kadencji trenera Rafała Ulatowskiego. Cracovia była wtedy po sześciu porażkach z rzędu. Gole dla krakowian zdobyli wtedy: bramkarz Arki Norbert Wikowski - samobójczą w 3. minucie oraz Bartosz Ślusarski w 59. Oto jedenastka "Pasów" z tamtego spotkania: Cabaj - Mierzejewski, Jarabica, Polczak, Janus (46 Wasiluk) - Ślusarski, Szeliga, Radomski, Klich (79 Suworow), Ntibazonkiza - Matusiak (72 Suart).