Cracovia II - Wieczysta Kraków 3:2. Zwycięski gol Mateusza Wdowiaka. Sławomir Peszko i spółka z pierwszą porażką w tym roku

Jerzy Filipiuk
Fragment finału Fortuna Pucharu Polski na szczeblu okręgu Kraków Wieczysta - Cracovia (4:0), który odbył się 28 października 2020 roku Joanna Urbaniec
W sparingowym meczu piłkarskim, rozegranym w Rącznej, III-ligowa Cracovia II pokonał występującą w klasie okręgowej Wieczystą Kraków 3:2. Jego wynik ustalił Mateusz Wdowiak, który od 1 lipca będzie zawodnikiem Rakowa Częstochowa (podpisał z tym klubem trzyletni kontrakt).

Sparing stał na dobrym poziomie, gra była szybka, obfitowała w podbramkowe sytuacje. Trenerzy Piotr Giza (Cracovia II) i Przemysław Cecherz (Wieczysta) mieli okazje sprawdzić dyspozycję wielu swoich podopiecznych. Był to pożyteczny sprawdzian dla obu drużyn.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie, gdy po zagraniu wzdłuż linii bramkowej piłkę z bliska do siatki usiłował wślizgiem wpakować Patryk Zaucha, ale ostatecznie gola "zdobył" zawodnik gości Dawid Jamich. Kilkanaście minut później po dośrodkowaniu Sebastiana Strózika wynik meczu podwyższył celną "główką" stojący blisko bramki Zaucha.

Goście także szukali swoich okazji i w końcu po rzucie rożnym Sławomir Peszko pokonał Lukasa Hrosso. Do wyrównania doprowadził po zmianie stron Patryk Zieliński, który po kornerze - ponownie egzekwowanym przez Radosława Majewskiego - w zamieszaniu na polu karnym trafił do siatki głową. Gdy wydawało się, że sparing zakończy się remisem, w jego końcówce Mateusz Wdowiak popisał się celnym strzałem w dalszy róg bramki z około 25 metrów.

Wieczysta doznała pierwszej porażki w tym roku. We wcześniejszych sparingach - także rozegranych na boiskach rywali - pokonała dwóch innych trzecioligowców: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 i Polonię Bytom 3:2.

Cracovia II - Wieczysta Kraków 3:2 (2:1)
Bramki: 1:0 Jampich 5 samob., 2:0 Zaucha 20, 2:1 Peszko 34, 2:2 Zieliński 62, 3:2 Wdowiak 85.
Cracovia: I połowa: Hrosso - Stachera, Ziemnik, Pieńczak, Supryn - Kapek, Wiśniewski, Ożóg, Malisz, Zaucha - Strózik; II połowa: Grzywaczewski - Nowicki, Jarzynka, Bracik, Rząsa - Grzebieluch, Wdowiak, Vestenicky, Biernat, Vinicius Ferreira - Bała.
Wieczysta: Krawczyk (46 Drzewiecki) - Guzik (46 Frańczak), Jampich, Kalemba (46 Michalski), Korczyk (55 Kura) - Urbański (46 Pietras), Zieliński (70 Gawęcki), Majewski (85 Słonina) - Bąk (75 Pachowicz), Szewczyk (65 Madejski), Peszko (46 Kumah).