Cracovia gromi Podhale. "Pasy" wygrały Puchar Polski!

Maciej Zubek
Anna Kaczmarz
Po zwycięskim finale w Nowym Targu „Pasy” drugi raz w historii sięgnęły po Puchar Polski

Pierwsza tercja okazała się zdecydowanie najciekawsza. To było wyrównane, toczone w dobrym tempie 20 minut gry. Sytuacji bramkowych było sporo z obu stron, ale gol padł tylko jeden. Już w 3 min spotkania Mateusz Rompkowski dał „Pasom” prowadzenie, zaskakując zasłoniętego Ondreja Raszkę lekkim strzałem spod niebieskiej linii.

Świetnie dla gości zaczęła się także i druga tercja. W 23 min Damian Słaboń, mając dużo swobody, przedostał się w tercję Podhala, uderzył i mimo ofiarnej interwencji bramkarza oraz obrońców gospodarzy, krążek wtoczył się do nowotarskiej bramki.

Podhale próbowało wrócić do gry. Przejęło nawet inicjatywę, dłużej utrzymywało się przy krążku, ale w bramce „Pasów” świetną partię rozgrywał Rafał Radziszewski. A Cracovia spokojnie odpierała ataki „Szarotek”, czyhała na swoją szansę - i w 38 min podwyższyła prowadzenie. Gola przypisano Maciejowi Urbanowiczowi, ale tak naprawdę było to samobójcze trafienie Macieja Sulki, od którego krążek po interwencji Raszki odbił się i wpadł do bramki.

Resztki nadziei kibicom Podhala odebrał jego wychowanek Krystian Dziubiński, który w 49 sekundzie trzeciej tercji, podczas gry Cracovii w liczebnej przewadze, zdobył dla niej czwartego gola. Goście na tym nie poprzestali i w 43 min przypieczętowali zwycięstwo trafieniem autorstwa Urbanowicza.

To drugi triumf „Pasów” w historii rozgrywek Pucharu Polski. Poprzednio krakowianie triumfowali przed dwoma laty.

TatrySki Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Bramki: 0:1 Rompkowski (Dziubiński) 3, 0:2 Słaboń (Urbanowicz) 23, 0:3 Urbanowicz 38, 0:4 Dziubiński (Grman, Rompkowski) 41, 0:5 Urbanowicz (Kapica) 43.
Podhale: Raszka - Jaśkiewicz, Haverinen, Jokila, Zapała, Tapio - Tomasik, Aleksiuk, Gruszka, Wronka, McGregor - Łabuz, Sulka, Różański, Neupauer, Wielkiewicz oraz Wojdyła, Zarotyński, Daniel Kapica, Michalski.
Cracovia: Radziszewski - Rompkowski, Grman, Svitana, Dziubiński, Sinagl - Novajovsky, Noworyta, Urbanowicz, Słaboń, Damian Kapica - Wajda, Kruczek, Drzewiecki, Pasiut, Guzik - Dutka, Dąbkowski, Kisielewski, Wróbel, Domogała.
Sędziowali: Zbigniew Wolas (Oświęcim) oraz Tomasz Radzik (Krynica). Kary: 10 - 10 min.
Widzów: 4000.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani