Cracovia. Efektowna wygrana rezerw ekstraklasowych „Pasów" w Tarnowie z Unią

Jerzy Filipiuk
Piłkarze rezerw Cracovii odnieśli czwarte zwycięstwo w tym sezonie
Piłkarze rezerw Cracovii odnieśli czwarte zwycięstwo w tym sezonie Anna Kaczmarz
W meczu 5. kolejki w grupie czwartej III ligi piłkarskiej Unia Tarnów przegrała na własnym boisku z liderującą w tabeli Cracovią II 0:4.

Prowadzenie dla Cracovii II uzyskał w 22 min Kacper Nowicki. 6 min później wychodzącego na czystą pozycję Sebastiana Strózika sfaulował Paweł Węgrzyn, za co zobaczył czerwoną kartkę. Grająca w osłabieniu Unia w końcówce pierwszej połowy straciła dwa kolejne gole. Najpierw Patryk Zaucha wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Pieńczaka, a potem ten ostatni centrę Michała Wiśniewskiego z rzutu wolnego.

W drugiej połowie spotkania krakowianie wypracowali sobie kolejne świetne okazje do zdobycia gola. Długo jednak brakowało im skuteczności i trochę szczęścia. Na listę strzelców mogli się wpisać m.in. Strózik, Robert Ożóg, Jakub Gut i Wiśniewski. W końcu, w 85 min, udało się to - głową - Krystianowi Bracikowi, który przypieczętował czwarte zwycięstwo Cracovii II w tym sezonie (Unia doznała już czwartej porażki).

Unia Tarnów - Cracovia II 0:4 (0:3)
Bramki: 0:1 Nowicki, 0:2 Zaucha 40, 0:3 Pieńczak 45+2, 0:4 Bracik 85.
Unia: Zagórowski – Rachfał, Kajpust, Węgrzyn – Adamski (87 Bednarek), Wardzała, Putin, Biały, Sojda, Mida – Palonek (78 Ciuruś).
Cracovia II: Wilk – Pieńczak, Jodłowski, Bracik – Thiago (76 Mróz), Kanach (59 Ogorzały), Wiśniewski, Nowicki (60 Gut), Ożóg (86 Wojtysko), Zaucha – Strózik (76 Bała).
Sędziował: Gerard Gawron (Mielec). Żółta kartka: Mida. Czerwona kartka: Węgrzyn 28.