Comarch Cracovia - Tauron Podhale Nowy Targ. Grad goli w Krakowie

Comarch Cracovia pewnie pokonała Tauron Podhale Nowy Targ 10:0
Comarch Cracovia pewnie pokonała Tauron Podhale Nowy Targ 10:0 cracovia.pl
W meczu Polskiej Hokej Ligi Comarch Cracovia pewnie pokonała Tauron Podhale Nowy Targ 10:0. Osłabieni goście nie mieli żadnych szans.

Krakowianie przystąpili do meczu w dobrym składzie (choć bez Vojtecha Polaka), ale w takim, w którym trenowali dopiero od poniedziałku. Wcześniej przetrzebiły ich choroby i na zajęciach było tylko po sześć osób. Z kolei nowotarżanie mieli kłopoty kadrowe i z trudem sklecili skład – zagrali w 13 zawodników w polu. To skazywało ich na porażkę. I to dotkliwą. Zwłaszcza, że to najsłabszy zespół w lidze.

W „Pasach” debiutował pozyskany ostatnio Vojtech Tomi.

Już pierwsza gra w przewadze przyniosła sukces gospodarzom – Sawicki strzałem z bliska pokonał Bizuba. Gospodarze osiągnęli sporą przewagę i ciągle przebywali właściwie w tercji obronnej rywali. To zaowocowało drugim golem – Nemec też strzałem z bliska pokonał golkipera – krążek wpadł do siatki między jego parkanami.

Mecz rozstrzygnął się na początku II odsłony – wtedy to w odstępie 3 minut najpierw Jezek , a po chwili Sawicki zdobyli bramki, ten drugi na raty. O piątego gola zadbał Arrak, dobijając strzał Bdzocha.
Potem gospodarze nieco pofolgowali.

W ostatniej tercji krakowianie chcieli jednak jeszcze coś strzelić. Gości i ich nowego bramkarza – Klimowskiego od straty gola po strzale Wronki w 42 min uchronił słupek. Wkrótce jednak i ten golkiper musiał wyciągnąć krążek z siatki po strzale Kapicy. A po chwili nowi zawodnicy zapracowali na bramkę – uderzał Graborenko, a kierunek lotu krążka zmienił Tomi. Goście opadli z sił i nie obronili się przed „dwucyfrówką”.

„Pasy” miały więc sparing. O wiele większe wyzwanie czekać ich będzie w czwartek, kiedy to na wyjeździe zagrają z GKS-em Katowice.

Comarch Cracovia – Tauron Podhale Nowy Targ 10:0 (2:0, 3:0, 5:0)
Bramki: 1:0 Sawicki (Kinnunen, Rac) 6, 2:0 Nemec (Gula, Racuk) 13, 3:0 Jezek (Sawicki, Krejci) 22, 4:0 Sawicki (Krejci, Kasperlik) 25, 5:0 Arrak (Bdzoch, Gula) 31, 6:0 Kapica (Wronka, Jezek) 46, 7:0 Tomi (Husak, Graborenko) 47, 8:0 Arrak (Kinnunen, Brynkus) 52, 9:0 Kasperlik (Sawicki, Krejci) 57, 10:0 Gula (Wronka, Jezek) 58
Cracovia: Stojanović– Kinnunen, Krejci, Kasperlik, Rac, Sawicki - Saur, Gula, Wronka, Jezek, Kapica - Husak, Graborenko, Nemec, Racuk, Tomi – Dziurdzia, Bdzoch, Brynkus, Arrak, Michalski.
Podhale: Bizub (41 Klimowski) – Aleksandrow, Kudzin, Kamiński, Neupauer, Czikancew – Wsół, Słowakiewicz, Przygodzki, Svitana, Maunula oraz Bochnak, Malasiński, Worona, Soroka.
Sędziowali: R. Noworyta, P. Gabryszak. Kary: 6 - 10 min. Widzów: 600.