Comarch Cracovia przejechała się po Stoczniowcu Gdańsk

Comarch Cracovia rozgromiła Stoczniowca Gdańsk
Comarch Cracovia rozgromiła Stoczniowca Gdańsk Andrzej Banaś
Hokeiści Comarch Cracovii odnieśli najwyższe zwycięstwo w bieżących rozgrywkach, gromiąc gdańszczan na ich terenie.

Początkowo zaatakowali gospodarze i Petrasek musiał zwijać się jak w ukropie. Stoczniowca spotkał jednak zimny prysznic w postaci straconej bramki – Kamiński niemal z zerowego kąta skierował „krąźek” do siatki. W12 min Nemec trafił w słupek. Ale kolejne gole były tylko kwestią czasu – po kwadransie trafił do siatki Kapica, a po kolejnych 3 minutach napastnik „Psów” wpisał się na listę strzelców po raz kolejny.

Kieler stojący w bramce gdańszczan miał pełne ręce roboty. Podobnie było w kolejnej tercji – raz wyręczył go Wala, który wybił piłkę sprzed pustej bramki. Niebawem jednak padły kolejne trzy bramki dla „Pasów” - Franek uderzył przy słupku, Widmar, dla którego było to debiutanckie trafienie w zespole z Krakowa oraz Kapica z przestrzeni międzybulikowej.

W ostatniej tercji „Pasy” dodały swoje „trzy grosze”. Najpierw Saur znów obił słupek bramki solińskiego, który zamienił Kielera, potem Nejezchelb popisał się strzałem z daleka, a dzieła zniszczenia dokończył minutę przed końcem Dudas, po rozegraniu krążka w zamku.

Stoczniowiec Gdańsk - Comarch Cracovia 0:8 (0:3, 0:3, 0:2)
Bramki: 0:1 Kamiński (Bezwiński) 7, 0:2 Kapica (Nemec, Musioł) 15, 0:3 Kapica (Nemec, Gula) 19, 0:4 Franek (Jezek, Nejezchleb) 30, 0:5 Widmar (Drzewiecki) 34, 0:6 Kapica (Gutwald, Nemec) 37, 0:7 Nejezchleb (Jezek, Franek) 49, 0:8 Dudas (Nejezchleb, Jezek) 59.

Cracovia: Petrasek – Gula, Saur, Tiala, Nemec, Kapica - Dudas, Szurowski, Franek, Jezek, Nejezchleb - Musioł, Gutwald, Brynkus, Widmar, Drzewiecki – Gosztyła, Bezwiński, Kamiński, Augustyniak, Dziurdzia.
Sędziowali: M. Baca, P. Gabryszak. Kary: 4-0.