Comarch Cracovia pokazała siłę i... przestała grać

Comarch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 5:2
Comarch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 5:2 Anna Kaczmarz
W tym sezonie Zagłębie nie bardzo leży Comarch Cracovii. Wprawdzie „Pasy” wygrały z nim w I rundzie, ale dopiero po dogrywce, z kolei w rewanżu przegrały. Ten mecz jednak zaprzeczył tej teorii.

Gospodarze w I tercji mieli przewagę, ale dość długo nie potrafili jej udokumentować golem. Wreszcie gdy grali w przewadze udało się. Nemec wykorzystał podanie Kapicy i pokonał Czernika. Gra w przewagach w tym sezonie wychodzi podopiecznym trenera Rudolfa Rohaczka. Potem krakowianie przetrwali podczas gry w podwójnym osłabieniu.

Niedługo po wznowieniu gry Ismagiłow skorzystał z podania zza bramki i po raz drugi pokonał Czernika. „Pasy” znów grały 5 na 4. I jeszcze raz potwierdziła się moc gospodarzy, gdy mieli na lodzie o jednego zawodnika więcej – Gula zdobył gola w 34 min.

W ostatniej tercji krakowianie potwierdzili swą dominację, strzelając czwartego gola. Popiticz zakończył rajd strzałem przy słupku. Niebawem Bodrow znalazł sposób na Czernika. „Pasy” nie obroniły się, gdy grały 3 na 5 i goście zdobyli honorowego gola.

Comarch Cracovia – Zagłębie Sosnowiec 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Bramki: 1:0 Nemec (Kapica, Gula) 16, 2:0 Ismagiłow (Woroszyło, Jacenko) 23, 3:0 Gula (Nemec, Jezek) 34, 4:0 Popiticz (Dudas, Brynkus) 49, 5:0 Bodrow (Jezek) 50, 5:1 Rzeszutko (Wasiljew) 52, 5:2 Nahuńko 54.
Cracovia: Zabolotny – Gula, Saur, Miszczenko, Nemec, Kapica – Dudas, Muller, Ismagiłow, Bodrow, Woroszyło – Jezek, Kinnunen, Brynkus, Jacenko, Popiticz – Kamiński, Gosztyła, Augustyniak, Shirley, Csamango.
Sędziowali: S. Kłaczyński, T. Radzik. Kary: 37 (W tym kara meczu dla Dudasa) – 10 min. Widzów: 500.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani