Comarch Cracovia nie dała sobie rady w Sanoku

Comarch Cracovia przegrała w Sanoku
Comarch Cracovia przegrała w Sanoku Anna Kaczmarz
W hokejowej ekstralidze sanoczanie znaleźli sposób na „Pasy”, po raz pierwszy w tym sezonie, bo poprzednie dwa mecze przegrali.

Wyrównane spotkanie w pierwszej tercji obejrzeli widzowie w Sanoku. Krakowianie dwukrotnie w pierwszej tercji obejmowali prowadzenie i nie byli w stanie go utrzymać. Drugiego gola strzelili, gdy grali w osłabieniu, ale sami stracili drugą bramkę gdy grali w podwójnym osłabieniu.

Druga odsłona była rozgrywana pod dyktando miejscowych. Szalał szczególnie Hamalainen, zdobywając gola na 5:2 w przewadze. Po piątym golu w bramce Comarch Cracovii nastąpiła zmiana, a goście złapali kontakt po golu Ismagiłowa.

Krakowianie z dużą werwą przystąpili do trzeciej tercji, chcąc jeszcze uratować wynik. Bliski pokonania Spesnego był Nemec. Gol Filipka zniweczył nadzieje gości, choć ci walczyli do końca, m.in. w 55 min sam na sam z bramkarzem był Jacenko, ale przegrał ten pojedynek. Po chwili miejscowi zdobyli kolejnego gola. A w końcówce przypieczętowali zwycięstwo siódmym trafieniem.

Ciarko STS Sanok - Comarch Cracovia 7:3 (2:2, 3:1, 2:0)
Bramki: 0:1 Ismagiłow (Bodrow, Woroszyło) 5, 1:1 Bukowski (Biłas, Hamalainen) 7, 1:2 Dudas 12, 2:2 Olearczyk (Sawicki) 19, 3:2 Hamalainen (Merva, Henttonen) 24, 4:2 Henttonen (Piippo, Hamalainen) 30, 5:2 Hamalainen (Piippo, Henttonen) 32, 5:3 Ismagiłow (Woroszyło, Bodrow) 36, 6:3 Filipek (Bielec, Mocarski) 45, 7:3 Hamalainen (Jekunen, Piippo) 57
Cracovia: Zabolotny (33 Pieriewozczikow) - Gula, Saur, Popiticz, Shirley, Nemec – Dudas, Muller, Ismagiłow, Bodrow, Woroszyło – Karlsson, Kinnunen, Brynkus, Jacenko, Csamango oraz Gosztyła, Kamiński, Jezek, Bezwiński.
Sędziowali: M. Baca, S. Kryś. Kary: 10 - 16 min. Widzów: 1260.