Comarch-Cracovia: czwarty mecz i czwarta wygrana

Paweł Guga
Nadspodziewanie łatwo Cracovia pokonała Zagłębie
Nadspodziewanie łatwo Cracovia pokonała Zagłębie Andrzej Banaś
W ostatniej chwili WGiD zniósł zakaz transferowy dla sosnowieckiego Zagłębie, które przeciwko Cracovii mogło wystąpić niemal w optymalnym składzie. Ale okazało się, że nie na wiele wczoraj to pomogło gospodarzom. W drużynie krakowskiej zadebiutował pozyskany słowacki obrońca Filip Simko.

Po dość wyrównanych pierwszych 10 minutach, krakowianie grali w przewadze. Landowski oddał atomowy strzał spod niebieskiej linii, po czym arbitrzy przez 10 minut musieli sprawdzać na wideo zanim zdecydowali się uznać bramkę. Potem nastąpiły cztery minuty, które wstrząsnęły Zagłębiem. Najpierw L. Laszkiewicz otrzymał krążek od Pasiuta. Strzelił mocno, a guma między parkanami Dzwonka znalazła się w bramce.

Następnie, podczas kolejnej grze w przewadze, tym razem Wajda uderzył z niebieskiej linii, a sosnowiecki bramkarz prawie nie zareagował. Do końca tercji krakowianie wyraźnie przeważali, ale byli nieskuteczni.
Druga to również wyraźna przewaga podopiecznych Rudolfa Rohaczka. W 31 min L. Laszkiewicz podał zza bramki do brata Daniela i Nowak, który zastąpił Dzwonka w bramce Zagłębia, był bezradny. W 36 min Martynowski znakomicie nagrał do Kostucha, który stanął oko w oko z bramkarzem. Położył go zwodem na lodzie i posłał krążek do pustej bramki.

Ostatnia tercja była już mało interesująca, gdyż mecz był praktycznie rozstrzygnięty. Krakowianie mogli jeszcze podwyższyć wynik, ale widać było, że nie są już tak skoncentrowani, jak w poprzednich tercjach. W efekcie gospodarze zdobyli honorowego gola.

Zagłębie Sosnowiec - Comarch-Cracovia 1:5 (0:3, 0:2, 1:0)

Bramki: 0:1 Landowski 9.43, 0:2 L. Laszkiewicz (Pasiut) 10.00, 0:3 Wajda (Kłys, Martynowski) 14.03, 0:4 D. Laszkiewicz (L. Laszkiewicz) 30.33, 0:5 Kostuch (Martynowski) 35.56, 1:5 M. Kozłowski (Duszak) 48.49,