Polecamy

Jeśli czytając wcześniejszą poradę, doszedłeś do wniosku, że przecież każdego dnia pijesz dużo… kawy, to prawdopodobnie w ten sposób sam fundujesz sobie zmęczenie © Canva
[4/10]

Ciągłe zmęczenie? Sprawdź, jak sobie z tym poradzić. To może być zespół chronicznego zmęczenia!

Jeśli czytając wcześniejszą poradę, doszedłeś do wniosku, że przecież każdego dnia pijesz dużo… kawy, to prawdopodobnie w ten sposób sam fundujesz sobie zmęczenie. 1-2 filiżanki kawy w ciągu dnia to optymalna porcja, która faktycznie może dodać energii w razie jej spadku. Większe ilości jednak nie będą nas stymulować – dużo bardziej prawdopodobne, że tylko spotęgują uczucie zmęczenia. Uwaga na herbatę oraz preparaty i leki zawierające kofeinę!

Niemal każdy z nas od czasu do czasu odczuwa zmęczenie. Problem pojawia się jednak, gdy zmęczeni jesteśmy częściej niż rzadziej i w znaczący sposób wpływa to na nasze codzienne funkcjonowanie – niestety, negatywnie. Jeśli chcesz korzystać z życia tak jak wcześniej i masz już dość tego, że z powodu przemęczenia na wszystko brakuje ci energii – sprawdź, jak możesz sobie z tym poradzić!

Najnowsze wiadomości

reklama