Chrzanowianki Wierzgacz i Szczurek awansowały do finału MP juniorek w siatkówce plażowej

Jerzy Zaborski
Finałowa czwórka turnieju półfinałowego w Suchym Borze wraz z organizatorami
Finałowa czwórka turnieju półfinałowego w Suchym Borze wraz z organizatorami Fot. nadesłane
Chrzanowianki Justyna Wierzgacz z Aleksandrą Szczurek awansowały do finału mistrzostw Polski juniorek w siatkówce plażowej. W turnieju półfinałowym, rozegranym w Suchym Borze koło Opola, zajęły 4. miejsce, czyli ostatnie premiowane awansem.

Wygrały będzinianki Joanna Gryma z Aleksandrą Baron, wyprzedzając mysłowickie duety Majkę Szczepańską z Angeliką Szostok oraz Inez Pfeifer z Martą Szajer.
- Nasze dziewczęta w walce o finał imprezy zmierzyły się z późniejszymi triumfatorkami _– mówi Krzysztof Zubik, trener chrzanowianek. – _Stoczyły morderczy bój, ustępując rywalkom przede wszystkim warunkami fizycznymi. Nie ma się czemu dziwić, bo przecież Szczurek jest jeszcze kadetką, a Wierzgarz w młodszym wieku juniorskim, bo wiodącym jest rocznik 94. Uważam, że awans naszych dziewcząt do najlepszej „szesnastki” w kraju jest już ich wielkim sukcesem. Może więcej będą w stanie pokazać w przyszłym sezonie.

W meczu o miejsce na najniższym stopniu podium chrzanowianki przegrały z Pfeifer i Szajer, będąc zmęczone półfinałowymi zmaganiami.
Drugi chrzanowski duet Wiktoria Merda z Izabelą Kozik zostały sklasyfikowane na miejscach od 13 do 16.
W półfinałach startowały też krakowianki. Weronika Olipra z Magdaleną Jaszkowską zostały sklasyfikowane na miejscach od 5 do 6 natomiast Magdalena Tyrańska z Olgą Klocek znalazły się w przedziale 9-12.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani