Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chroń własną firmę

ECe
Według CBOS, 57 proc. właścicieli średnich firm oświadczyło, że nigdy nie sprawdzali w swoim przedsiębiorstwie zgodności zainstalowanego oprogramowania z posiadanymi licencjami. Tylko 26 proc.

Według CBOS, 57 proc. właścicieli średnich firm oświadczyło, że nigdy nie sprawdzali w swoim przedsiębiorstwie zgodności zainstalowanego oprogramowania z posiadanymi licencjami. Tylko 26 proc. przedsiębiorców uważa, że warto od czasu do czasu przeprowadzać audyt oprogramowania. Business Software Alliance nieustannie zachęca do uporządkowania stanu oprogramowania w firmie i wdrożenia zasad zarządzania licencjami.

Business Software Alliance zajmuje się ochroną własności intelektualnej i zrzesza czołowych producentów oprogramowania komputerowego na świecie. Jednym z głównych celów tej organizacji jest więc promocja legalnego oprogramowania, ukazywanie korzyści płynących ze stosowania takich właśnie produktów oraz wskazywanie zagrożeń, jakie rodzi korzystanie z nielegalnie skopiowanych programów.

BSA prowadzi również wśród użytkowników komputerów akcje edukacyjne na temat praw autorskich, promuje działania mające na celu ukazanie korzyści legalnych produktów oraz chroni producentów oprogramowania przed kradzieżą własności intelektualnej.

Właśnie w tym miesiącu BSA prowadzi wśród przedsiębiorców szczególnie nasiloną kampanię, mającą pomóc przy inwentaryzacji oprogramowania komputerowego we własnym zakresie. Dzięki temu właściciele mogą sprawować pełną kontrolę nad programami zainstalowanymi w firmie.

Do wzmożonych działań ze strony BSA skłaniają wyniki sondaży. Na podstawie badań CBOS, 60 proc. przedsiębiorców zetknęło się z określeniem ,audyt oprogramowania"; według 75 proc. polega on na sprawdzeniu legalności używanego oprogramowania przez zewnętrzną firmę. Ale z drugiej strony badania wskazują, że 57 proc. właścicieli średnich firm nigdy (tak oświadczają) nie sprawdzało w swoim przedsiębiorstwie zgodności zainstalowanego oprogramowania z posiadanymi licencjami.

By zmienić tę sytuację, BSA - jak zapewnia rzecznik tej organizacji Bartłomiej Witucki - tym razem nie tylko edukuje przedsiębiorców, ale przede wszystkim pokazuje, jak w praktyce chronić własność intelektualną, stosując legalne oprogramowanie i przestrzegając praw autorskich.

BSA stale monitoruje prowadzone w Polsce postępowania karne związane z naruszeniem praw autorskich, współpracując tu z prokuraturą, policją, służbą celną. Dzięki intensywnym działaniom operacyjnym policji oraz informacjom płynącym z infolinii, BSA monitoruje sytuację na rynku oprogramowania. Występując w imieniu pokrzywdzonych, inicjuje i jest stroną w postępowaniach karnych i cywilnych.

Kto oczekuje pomocy, ten m oże skorzystać z infolinii BSA: (0-22) 434-34-34 lub strony internetowej: www.bsa.org/polska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: RPP zdecydowała ws. stóp procentowych? Kiedy obniżka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto