Centralna Liga Juniorów. Wisła Kraków wysoko przegrywa z Rakowem Częstochowa

Krzysztof Kawa
W zaległym meczu 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-19 Wisła Kraków przegra 1:4 z Rakowem Częstochowa. To nie pomogło poprawić sytuacji „Białej Gwiazdy”, która plasuje się obecnie na 13. pozycji. Spadkowej – dodajmy.

W pierwszej połowie prowadzenie po 25 minutach gry objęli gości, a konkretnie trafił do siatki Tomasz Szczepaniak. Wisła odpowiedziała bardzo szybko, bo już w 29 min gola wyrównał bohater niedawnego meczu z Polonią Warszawa Hugo Woyna-Orlewicz.

To jednak goście schodzili na przerwę z prowadzeniem, bo jeszcze przed nią ponownie na listę strzelców wpisał się Szczepaniak, któremu asystował przy tym Paweł Karmelita.

Wisła próbowała po zmianie stron odrabiać straty, ale do siatki trafiali już tylko goście, a w zasadzie jeden zawodnik. Tak jak Szczepaniak przed przerwą, tak w drugiej połowie dublet zaliczył Mateusz Głowiński i Raków zgarnął całą pulę.

Wisła Kraków - Raków Częstochowa 1:4 (1:2)
Bramki: 0:1 Szczepaniak 25, 1:1 Woyna-Orlewicz 29, 1:2 Szczepaniak 37, 1:3 Głowiński 63, 1:4 Głowiński 90+2.
Wisła: Stępak - Prochwicz, Skała, Jania, Klimczyk, Baniowski, Sowa, Maśnica, Kuziemka, Woyna-Orlewicz, Gap. Ławka rezerwowych: Sierda, Bigosiński, Dusik, Górkiewicz, Kowalski, Kurczyna, Madej, Pachel, Płotka.
Raków: Jureczko - Kitowski, Napieraj, Szczepaniak, Pawłowski, Długosz, Zieliński, Nowakowski, Andruszko, Karmelita, Kociniewski. Ławka rezerwowych: Białka, Siwkowski, Mikołajczyk, Ruszkiewicz, Łukasiewicz, Ziętek, Głowiński, Uchroński.