Jerzy Filipiuk
W meczu 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17, derbach Krakowa, Hutnik przegrał na własnym boisku z Wisłą 0:5. "Biała Gwiazda" jest liderem, a zespół z Suchych Stawów outsiderem tabeli.

Wiślacy odnieśli piąte zwycięstwo w rozgrywkach. Znowu zagrali skutecznie, ale trener Marcin Pluta zdołał znaleźć pewne mankamenty w grze podopiecznych: - Mamy świadomość, że mogliśmy i powinniśmy lepiej funkcjonować, zwłaszcza po przerwie, gdy brakowało nam ciągłości w grze. W obu połówkach meczu stwarzaliśmy jednak sytuacje. Cieszy, że je wykorzystywaliśmy, choć na pewno stać nas na więcej.

Efektowne były zwłaszcza gole strzelone zza pola karnego przez Karola Tokarczyka i Feliksa Grzybowskiego. Hutnicy też mieli swoje okazje - m.in. w pierwszej połowie lepiej mógł się zachować Mateusz Zębala - ale brakowało im skuteczności i nie mogli sobie poradzić z z pressingiem rywali.

Hutnik Kraków - Wisła Kraków 0:5 (0:4)

Bramki: 0:1 Tokarczyk 4, 0:2 Kutwa 27, 0:3 Seweryn 29, 0:4 Grzybowski 37, 0:5 Grzybowski 57.

Hutnik: Dębosz - Kowalczyk, Strzałka, Królikowski, Coulibaly (72 Maj) - Kogut (62 Wolicki) - Kowalski, Wielecki (72 Stolarczyk), Łapczyński (46 Bogacz), Obrzud (62 Godfrejów) - M. Zębala.

Wisła: Krzyżanowski (75 Kamiński) - Sałamaj (70 Oczkowski), Górkiewicz (46 Madej), Przybyłko, Zając - A. Zębala (60 Sowa), Kutwa (70 Urbański), Tokarczyk - Seweryn, Stanek (65 Sarga), Grzybowski (60 Czepielik).