Centralna Liga Juniorów. Cracovia to mistrzowie horrorów

cracovia.pl
W meczu 28. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Cracovia zremisowała z Rakowem Częstochowa 1:1 Juniorzy Cracovii wciąż są mocno zagrożeni spadkiem. Stanęli przed nie lada wyzwaniem, spotykając się z wiceliderem tabeli, który walczy o mistrzostwo Polski. I doprowadzili do wyrównania w doliczonym czasie gry. To kolejny już mecz, w którym zdobywają punkty po 90 minucie.

Raków miał przewagę, a w 25 min „Pasy” od straty gola uratował słupek po strzale z rzutu wolnego w wykonaniu Cierpiała. W 53 min z podobnego miejsca rzut wolny wykonywał Śmiglewski i Muszyński popisał się dobrą interwencją, broniąc ten strzał.

„Pasy” starały się grać odważnie i zagrażać bramce Rakowa. Ale musiały się tez pilnować. W 69 min po akcji lewą strona i wycofaniu piłki na środek pola karnego do jezierskiego, goście zdobyli gola. Gospodarze byli bliscy wyrównania w 76 min, ale po strzale Śmiglewskiego dobrze zachował się golkiper Rakowa. Z kole po główce Koniecznego goście wybili piłkę sprzed linii bramkowej. Z kolei w 28 min w zamieszaniu Kęska pięknie przymierzył, ale piłka odbiła się od spojenia!

W 88 min ten sam zawodnik uderzył minimalnie koło słupka. W ostatnich minutach goście desperacko się bronili, a miejscowi atakowali. Gd wydawało się, że już wszystko stracone, Rózga precyzyjnym strzałem doprowadził do wyrównania.

Cracovia – Raków Częstochowa 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Jezierski 69, 1:1 Rózga 90+5.
Cracovia: Kramarz – Hyla (88 Gorszkow), Konieczny, Kociołek, Kolec – Bałaszek, Rózga, Donda (63 Szewczuk), Kęska, Doba – Śmiglewski.
Raków: Muszyński – Siuda, Józefczyk, Okulicki, Głowiński, Rozwadowski, Rogula, Cierpiał, Napieraj, Szczepaniak, Wireński oraz Jezierski.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani