Celne oko Sikory

(OPR.FRAP)
Norweg Ole Einar Bjoerndalen wygrał bieg sprinterski na 10 km w zawodach biathlonowego Pucharu Świata w Pokljuce. Dobrze wypadł srebrny medalista olimpijski Tomasz Sikora, który zajął piąte miejsce.

Polakowi do podium zabrakło niewiele, bo10 sekund. Nasz reprezentant ani razu nie spudłował na strzelnicy, ale na najlepszych - którzy zgodnie mylili się - to nie wystarczyło. Wyraźnie zresztą do wielkiej formy wraca Bjoerndalen, który wygrał mimo dwóch "pudeł" i konieczności przebiegnięcia dodatkowych 300 metrów. Na drugim miejscu zawody ukończył Francuz Raphael Poiree, a trzeci był Szwed Carl Johann Bergmann. Bjoerndalen, który startu olimpijskiego w Turynie nie może zaliczyć do udanych, w końcówce sezonu znowu wrócił do bardzo wysokiej formy biegowej. Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest nadal Raphael Poiree, ale jego przewaga nad Ole Einarem Bjoerndalenem zmalała do siedmiu punktów.