Biton i Małecki dają nadzieje na awans. Odense - Wisła 1:2

Piłkarze spod Wawelu pokonali Odense dzięki bramkom Bitona i ...
Piłkarze spod Wawelu pokonali Odense dzięki bramkom Bitona i ... Łukasz Żołądź
Piłkarze spod Wawelu pokonali Odense dzięki bramkom Bitona i Małeckiego. Do drugiego Fulham tracą już tylko jeden punkt.

Boljević bohaterem "Pasów"! Cracovia - GKS 2:1 [zobacz zdjęcia z meczu]

Po zwycięstwie nad Śląskiem Wrocław krakowianie chcieli zdobyć trzy punkty w Lidze Europy. Trener Moskal zapowiadał, że jego podopieczni zaatakują. Słowa opiekuna mistrzów Polski znalazły potwierdzenie na boisku. Wisła od początku dłużej utrzymywała się przy piłce, wyraźnie dominując. Pierwszego gola kibice obejrzeli w 20 minucie. Garguła dograł do Bitona, a ten uderzył czubkiem buta, dając prowadzenie swojej drużynie. Oprócz duetu Garguła-Biton w ekipie gości wyróżniał się Patryk Małecki, który wrócił do składu po długiej kontuzji. Popularny "Mały" dał o sobie znać w 28 minucie. Skrzydłowy Wisły urwał się lewą stroną, złamał akcję do środka i mocnym uderzeniem w długi róg wpisał się na listę strzelców. W rezultacie do przerwy mistrzowie Polski prowadzili dwoma golami.

Drugą połowę lepiej zaczęli Duńczycy. Utaka zagrał do Falka, a ten, stając oko w oko z Pareiką, zdobył bramkę kontaktową. Jak się okazało na więcej gospodarzy nie było już stać. Okazję do podwyższenia wyniku miał Biton, ale tym razem Izraelczyk nie zdołał pokonać bramkarza.

Po tym zwycięstwie "Biała Gwiazda" zwiększyła swoje szanse na awans. W drugim meczu Fulham uległ bowiem Twente. W efekcie Wisła zajmuje trzecią pozycję z jednopunktową stratą do londyńczyków. W ostatnim spotkaniu mistrzowie Polsku zmierzą się przy Reymonta z liderem grupy, zaś Fulham podejmie Odense.

Odense BK - Wisła Kraków 1:2
0:1 - Biton 20'
0:2 - Małecki 28'
1:2 - Falk 52'