"Biała Gwiazda" remisuje w Estonii. Flora Tallin - Wisła 2:2

Wisła zremisowała w Estonii z Florą Tallin 2:2. Oba gola dla ...
Wisła zremisowała w Estonii z Florą Tallin 2:2. Oba gola dla ... Łukasz Żołądź
Wisła zremisowała w Estonii z Florą Tallin 2:2. Oba gola dla krakowian zdobył Ivica Iliev.

"Pasy" znów wygrywają, Boljević bohaterem. Cracovia - Korona 1:0

Sparing z Florą miał być małą rehabilitacją piłkarzy Maaskanta za ostatnią porażkę w meczu przeciwko Rapidowi Bukareszt. Zaczęło się jednak fatalnie. Po kilku minutach gry w zamieszaniu podbramkowym najsprytniejszy okazał się Masicev, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki. Wisła, choć przez całą pierwszą połowę miała przewagę optyczną, atakowała nieskutecznie. Do remisu doprowadził w 44. minucie Ivica Iliev. Serb dostał dobre podanie od Bitona i choć uderzył w futbolówkę nieczysto, ta minęła ostatecznie golkipera Flory, zatrzymując się dopiero w siatce.

Druga połowa zaczęła się dla "Białej Gwiazdy" tak samo źle, jak pierwsza. W 55. minucie Herrem mocnym strzałem dał Florze ponowne prowadzenie. Tym razem na odpowiedź krakowian nie trzeba było jednak dlugo czekać. Dwanaście minut później dośrodkowanie Jovanovića trafiło na głowę Ilieva, a ten zdobył swojego drugiego gola w meczu. Serb miał jeszcze okazję, aby ustrzelić pierwszego w koszulce Wisły hat-tricka, jednak Pedoka nie udało się już pokonać.

Teraz wszyscy odliczają dni do pierwszego meczu ze Skonto, który czeka nas juz w najbliższą środę. Przypomnijmy, że przed eliminacjami do elitarnej Champions League pod Wawel trafiło sześciu nowych graczy. Ostatnimi, którzy przybyli do Wisły są izraelski napastnik Dudu Biton oraz stary znajomy kibiców z Reymonta - Junior Diaz. Jeśli jednak Ivica Iliev powtórzy swój wyczyn przeciwko Skonto i dwukrotnie wpisze się na listę strzelców w Rydze, z awansem nie powinno być problemu. Z Bitonem i Diazem, czy bez nich.

Flora Tallin – Wisła Kraków 2:2 (1:1)
1:0 Masicev 7’