"Biała Gwiazda" ponownie zawiodła. Wisła przegrywa z Koroną Kielce 0:1 [zdjęcia]

Po odpadnięciu z Ligi Europy Wisła Kraków przegrała w T-Mobile ...
Po odpadnięciu z Ligi Europy Wisła Kraków przegrała w T-Mobile ... Łukasz Żołądź
Po odpadnięciu z Ligi Europy Wisła Kraków przegrała w T-Mobile Ekstraklasie z Koroną Kielce. Jedynego gola zdobył Paweł Sobolewski.

Cracovia - Jagiellonia: Tak dopingują kibice

Mecz nie zachwycał. Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, ale sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. W 7. minucie szansę miał Dudu Biton. Po jego uderzeniu głową futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Do przerwy żadna z drużyn nie otworzyła wyniku spotkania.

W drugiej połowie wiślacy mieli utrudnione zadanie, bowiem drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Michał Czekaj. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 59. minucie Kiełb z Sobolewskim rozklepali krakowską defensywę. Ten drugi stanął oko w oko z Pareiką i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Wisła starała się wyrównać, ale podopieczni Moskala nadal zawodzili. Najlepszą okazję miał kwadrans przed końcem Cwetan Genkow. Bułgar dopadł do piłki w polu karnym i strzelił głową, jednak Małkowski był na posterunku.

Trzy remisy i porażka. Czarne chmury na Moskalem?

Przy Reymonta gromadzą się ciemne chmury. Po trzech remisach z rzędu (z Zagłębiem i dwukrotnie ze Standardem) "Biała Gwiazda" doznała porażki. Kibice, którzy nie tak dawno myśleli o sukcesie w Lidze Europy jeszcze w tym sezonie, martwią się teraz o to, czy Wisła zakwalifikuje się do kolejnej edycji tych rozgrywek.

Wisła Kraków – Korona Kielce 0:1 (0:0)
0:1 Sobolewski 59’

Wisła Kraków: Pareiko – M. Jovanović (70’ Genkov), Jaliens, Czekaj, Lamey – Wilk, Jirsak – Melikson, Garguła, Kirm (52’ Bunoza) – Biton

Korona Kielce: Małkowski – Golański, Malarczyk, Stano, Lisowski – Kiełb (68’ Lech), Vuković, V. Jovanović, Sobolewski – Korzym (79’ Gołębiewski) – Jamróz (46’ Kuzera)

Żółte kartki: Wilk, Czekaj, M. Jovanović (Wisła) – Korzym, Malarczyk, Lisowski (Korona)

Czerwona kartka: Czekaj (za dwie żółte)
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)
Widzów: 13 550