Bez i z mistrzami

PG
Czech Jaroslav Soukup zdobył złoty medal w biegu na 10 km biatlonowych mistrzostw Europy, które odbywają się w niemieckim Langdorfie. Srebro wywalczył Białorusin Siergiej Nowikow, a brąz Niemiec Carsten Pump.

Czech Jaroslav Soukup zdobył złoty medal w biegu na 10 km biatlonowych mistrzostw Europy, które odbywają się w niemieckim Langdorfie. Srebro wywalczył Białorusin Siergiej Nowikow, a brąz Niemiec Carsten Pump. Najlepszy z Polaków Wiesław Ziemianin (BKS WP Kościelisko) zajął 22. miejsce. Wśród juniorów na tym samym dystansie najlepszy okazał się Rosjanin Władimir Siemakow. Sebastian Witek był 26. W zawodach nie startowała cała światowa czołówka, przemęczona igrzyskami w Turynie. W tym również nasz "srebrny" Tomasz Sikora. Identycznie było w rywalizacji kobiet. Złoto w biegu na 7,5 km zdobyła Ukrainka Nina Lemiesz.

Srebro wywalczyła Rosjanka Olga Anisimowa, a brąz Bułgarka Jekaterina Dafowska. Najlepsza z Polek Magdalena Nykiel (MKS Karkonosze Jelenia Góra) była 38. Wśród juniorek na tym samym dystansie triumfowała także Ukrainka - Walia Siemierenko. Jagna Marczułajtis (AZS AWF Kraków Zakopane) zajęła szóste miejsce, a Blanka Isielonis (AZS Katowice) 25. w slalomie równoległym snowboardowych zawodów PŚ, które odbyły się w Szukołowie koło Moskwy. Zwyciężyła mistrzyni olimpijska, Szwajcarka Daniela Meuli, a za nią uplasowały się rodaczki Fraenzi Kohli i Ursula Bruhin.