W sobotę i niedzielę prace będą prowadzone na łuku torowiska między aleją Andersa i Solidarności. Niemożliwy będzie zjazd z Placu Centralnego od al. Andersa w al. Solidarności.
Zobacz też: Remont torowiska Na Zjeździe-Limanowskiego
Oznacza do duże zmiany w komunikacji miejskiej. Od pierwszych porannych kursów wprowadzone zostaną objazdy dla linii tramwajowych 0, 4, 21, 22 oraz autobusowych 724/744.
Zmiany w komunikacji miejskiej w Krakowie:
linie tramwajowe
- linia 0 – w obu kierunkach kursować będzie przez al. Jana Pawła II i Ptaszyckiego;
- linie 4 – kursować będzie od Bronowic Małych do Placu Centralnego jak obecnie, dalej przez Al. Jana Pawła II, Ptaszyckiego, Kopiec Wandy, Ujastek Mogilski, Kombinat i dalej bez zmian do Wzgórz Krzesławickich;
- linia 22 – kursować będzie od Borku Fałęckiego do Placu Centralnego jak obecnie, dalej przez al. Jana Pawła II, Ptaszyckiego, Kopiec Wandy, Ujastek Mogilski, Kombinat i dalej bez zmian do Walcowni;
- linia 21 – kursować będzie od os. Piastów do Ronda Kocmyrzowskiego im. Ks. Gorzelanego bez zmian, następnie ulicą Kocmyrzowską, Łowińskiego, Ujastek do Kombinatu i dalej bez zmian do Pleszowa.
linie autobusowe:
- linie 724/744 – zostaną wydłużone aleją Przyjaźni, aleją Róż, ulicą Rydza-Śmigłego, Struga do przystanku Struga (jak zawieszona linia 501). Powrót al. Solidarności i al. Przyjaźni. Linie nie będą obsługiwać przystanku "Aleja Przyjaźni", zatrzymywać się będą natomiast na przystankach "Alej Róż".
zasady zachowania biletów okresowych:
Bilety wykupione na linie, których trasa została zmieniona zachowują ważność na trasach stałych oraz zmienionych.
Bilety okresowe wykupione na linię numer 4 zachowują ważność:
- we wszystkich autobusach na odcinku Struga – aleja Róż – Rondo Kocmyrzowskie – Medweckiego – Stella-Sawickiego - Nowohucka;
- w autobusach linii 724 i 744 na odcinku Struga – Teatr Bagatela;
- we wszystkich autobusach na odcinku Struga - Orkana/Bulwarowa – Klasztorna.
Bilety okresowe wykupione na linię numer 21 zachowują ważność:
- we wszystkich autobusach na odcinku os. Zgody – aleja Róż – Struga;
- we wszystkich autobusach na odcinku Struga – Żeromskiego/os. Zielone – Teatr Ludowy – Rondo Hipokratesa.
Bilety okresowe wykupione na linię numer 22 zachowują ważność:
- we wszystkich autobusach na odcinku Struga – aleja Róż – Rondo Kocmyrzowskie – Medweckiego – Stella-Sawickiego – Nowohucka;
- we wszystkich autobusach na odcinku Struga - Orkana/Bulwarowa – Klasztorna.
Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?