Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Artbayprestige: relacja z wernisażu

Patrokles
Patrokles
W piątek 14 listopada w krakowskim hotelu Rubinstein odbył się wernisaż, który rozpoczął pierwszą wystawę z cyklu Artyści Artbayprestige.

Zgromadzeni goście mogli podziwiać  ponad trzydzieści prac uznanych krakowskich artystów, zaś swoim patronatem wystawę objął rektor krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Celem wystawy jest zaprezentowanie prac niezwykle znanych artystów, których pracę można podziwiać także na portalu Artbayprestige. Są to twórcy najwybitniejsi, wybijający się oryginalnością, postrzegający sztukę bardzo indywidualnie - mówi Marcin Heretyk właściciel Artbayprestige. Prezentowane obrazy szeroko prezentują malarstwo współczesne. Staramy się pokazać wachlarz możliwości, w których ukazujemy sztukę przedstawieniową, wyobrażeniową, abstrakcyjną, którą chcemy powiązać prawami harmonii, symetrii, sensu i logiki. Każdy może na wystawie znaleźć obraz, który mu się spodoba i co więcej, każdą pracę można nabyć.

- Wystawa nie mogłaby się odbyć bez życzliwości właścicieli i dyrekcji hotelu Rubinstein. Bardzo zależy nam na promowaniu artystów. Sztuka potrzebuje wsparcia i my staramy się to robić – mówi Dorota Różycka-Depa, dyrektor hotelu. - Na potrzeby wystaw udostępniamy hotelowe piwnice. Mieliśmy już zaszczyt gościć wiele dzieł sztuki, między innymi malarstwo Marka Grechuty. Jesteśmy zaszczyceni goszcząc tylu znamienitych artystów.

Wiktor W. Kammer – szef Times Square PR, który miał przyjemność powitać gości w imieniu organizatorów dodaje: - To był niezwykły zaszczyt przywitać tak znakomitych gości i artystów. Wystawa Artbayprestige to wspaniałe wydarzenie kulturalne, które, warto przypomnieć, nie mogło by się odbyć, gdyby nie właściciele hotelu, Państwo Pierścionkowie, których można swobodnie nazwać mecenasami sztuki.

Na wystawie w hotelu Rubinstein można zobaczyć prace Ewy Bajek, uprawiającej malarstwo i rysunek. Od wielu lat realizuje cykl obrazów z motywem raju, spośród których trzy można zobaczyć na wystawie. Są to „Drzewo ” , „Chmura i wąż” oraz „Oko”.

Swoje prace przedstawił także Zbigniew Bajek, który na ASP piastuje stanowisko profesora i prowadzi I Pracownię Interdyscyplinarną oraz Pracownię Struktur Wizualnych. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią, projektowaniem graficznym oraz działaniami o charakterze przestrzenno-parateatralnym. Na wystawie można zobaczyć cykl trzech fotografii jego autorstwa pt.: „Triada” oraz cyfrowo wydrukowane „WKT – Rok XII” i „WKT – Rok IX”.

Kolejną artystką, która zaprezentowała swoje obrazy jest Barbara Frankiewicz, która w swojej twórczości odwołuje się do podstawowych pragnień człowieka – miłości, odwagi, dobroci, bezpieczeństwa i radości. Jak sama mówi o swoim malarstwie jest ono: próbą instrukcji duchowej pogubionych i zdezorientowanych umysłów na początkach XXI wieku. Zaprezentowała obrazy: „Kobiety w ogrodzie”, „Meksykańska tancerka” oraz „Tancerka IV”.

Tadeusz Król, laureat wielu nagród i wyróżnień, konkursów graficznych i malarskich, zajmuje się grafiką warsztatową, plakatem i malarstwem. Na wystawę przeznaczył wyróżniające się kształtem prace „Szczelina I” i „Szczelina II” oraz obraz „Fragmentacja V”.

„Maja w lesie” , „Parada nierówności” i „Dancing in Chicago” to obrazy przedstawione przez Krzysztofa Ludwina, malarza, doktora architektury i nauczyciela akademickiego. Zawodowo zajmuje się malarstwem sztalugowym, specjalizując się w akwareli.

Malarzem, który zaprezentował obrazy „Jimi”, „Janis” i „Po wybuchu” jest Patryk Lutomski, rodowity krakowianin. Laureat licznych nagród, stypendysta Twórczego Stypendium Miasta Krakowa jest absolwentem krakowskiej ASP.

Swoje obrazy zaprezentowała także Julita Malinowska. Artystka zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Mieszka i tworzy w Krakowie, gdzie obecnie studiuje na pierwszym roku studiów doktoranckich. Na wystawie można zobaczyć jej obrazy: „Dzieci XIV”, „Dzieci XV” i „Dziewczynki z falą”.

Magdalena Nałęcz ukończyła malarstwo i rysunek na krakowskiej ASP. W 1996 roku otrzymała Stypendium Twórcze Miasta Krakowa oraz II nagrodę na Konfrontacjach Najmłodszych Artystów Krakowskich w Myślenicach. Rok później została stypendystką ministra kultury i sztuki. Na wystawie zaprezentowano jej prace „Ostatni seans filmowy…I”, „Ostatni seans filmowy… IV” oraz „Ostatni seans filmowy… VII”.

W hotelu Rubinstein można także podziwiać prace Artura Przebindowskiego, absolwenta krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Artysta mieszka i pracuje Krakowie. Ma za sobą wiele wystaw indywidualnych i zborowych w Polsce i za granicą. Na wystawie można zobaczyć „Basen”, „Wejście na plażę” i „Iguana” jego autorstwa.

Mira Skoczek-Wojnicka zaprezentowała „Fresk dla Leonarda”, „Spotkanie” i „Ruda z Księżycem”. Artystka uprawia grafikę, rysunek, malarstwo i projektowanie graficzne. Brała udział w około 60-ciu wystawach zbiorowych oraz miała kilkanaście indywidualnych.

Swoje prace zaprezentowała także Magdalena Szczęśniak, która uzyskała dyplom w pracowni wklęsłodruku i drzeworytu. Tworzy w zakresie malarstwa rysunku i grafiki. Prowadzi także działalność pedagogiczną. Brała udział w kilkunastu wystawach polskich i zagranicznych. Na wystawie zaprezentowała obrazy: „Multyplikacja”, „Pastel nr III”, „Pastel nr II”, „Autoportret z kulawym psem”.

Wszystkich spragnionych artystycznych doznań zapraszamy do piwnic hotelu Rubinstein, położonego przy ulicy Szerokiej 12 na krakowskim Kazimierzu. Pierwsza wystawa z cyklu Artyści Artbayprestige potrwa do 28 listopada.



MoDo Aplikacja Ściągnij

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto