Artur Bogacki
Anna Lisowska
Anna Lisowska archiwum Anny Lisowskiej
W 39. Pucharze Polski Karate Kyokushin bardzo dobrze spisała się Anna Lisowska. Zawodniczka YMCA Kraków w konkurencji kata seniorek okazała się najlepsza, powtarzając znakomity wynik z ubiegłego roku.

Zawody karateków rozegrane zostały w minioną sobotę (16 grudnia 2023 roku) w Katowicach, organizatorem był tamtejszy klub TKKF Czarni. Na starcie stanęło 384 zawodników i zawodniczek z 80 klubów z całego kraju.

Lisowska, mająca w dorobku medale z największych imprez, w tym złote krążki z mistrzostw świata, potwierdziła prymat na krajowej arenie w konkurencji kata.

Dobre wyniki uzyskały także inne zawodniczki z mało polskich klubów. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Lipińska (Chrzanowski Klub Karate Kyokushin), a na 3. pozycji sklasyfikowana została Sandra Kopciowska (Wielicki Klub Karate Kyokushinkai).

W konkurencji kata seniorów startował Michał Wachnicki (YMCA Kraków), który uplasował się na 8. miejscu.

Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak (9. dan), natomiast sędzią technicznym shihan Jacek Czerniec (6. dan).