Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Agrafką spięci założyciele kina

Redakcja
- Nie chcemy wnosić starych mebli do nowego mieszkania, bo stałyby tam jeszcze przez długie lata - powiedzieli założyciele nowego, studyjnego kina Agrafka.

Taki to "Paradox", że Agrafka w jego miejsce powstała. Założona przez Roberta Skrzydłowskiego i Bogdana Balickiego, z nową odsłoną i wnętrzem zachęca wszystkich, którzy cenią sobie dobre kino. Agrafka prowadzone przez Fundację Wspierania Kultury Filmowej Cyrk Edison, której celem jest propagowanie kultury filmowej i audiowizualnej. W zarządzie fundacji zasiadają właśnie Skrzydlewski i Balicki.

W filmowym świecie znani, filmowy świat znany im

Robert Skrzydlewski od lat zaangażowany jest w propagowanie idei kina studyjnego, wieloletni kierownik kina Pod Baranami, współtwórca Mikroffali przy Klubie Sztuki Filmowej Mikro, były członek Rady Sieci Kin Studyjnych, obecny członek Rady Polskiej Federacji DKF, regionalny przedstawiciel firm Gutek Film, Vivarto oraz Art House. Od lat współpracuje przy organizacji Międzynarodowego Festiwalu Era Nowe Horyzonty, a ostatnio również Festiwalu OFF Plus Camera. 

- Prawie 20 lat czekałem na własne kino. Studio filmowe było moim marzeniem. Wielka zasługa w tym Bogdana Balickiego, który zaraził mnie fundacją, bez której ciężej byłoby zrealizować plan - powiedział na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej Robert Skrzydlewski.

Bogdan Balicki to były kierownik kina Pod Baranami, od lat współpracuje przy organizacji Międzynarodowego Festiwalu Era Nowe Horyzonty, a ostatnio również Festiwalu OFF Plus Camera.

- Mamy świadomość, że uruchomienie nowego kina studyjnego przy tak silnej konkurencji w centrum, wiąże się z dużym ryzykiem. Ale my się go nie boimy. Dlaczego mielibyśmy bać się realizacji własnych marzeń? Wszytko zrobiliśmy własnymi rękoma, więc jesteśmy podwójnie szczęśliwi i pełni energii. Pomysłów nam nie zabraknie, w końcu robimy to, co uwielbiamy - dodał Balicki.

Kino Agrafka ze względu na swój profil od chwili rozpoczęcia działalności należeć będzie do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, a w przyszłości aspirować będzie do sieci Europa Cinemas.

Gdzieś pomiędzy Mikro rozpina się Agrafka - Na krakowskiej mapie kinowej sytuujemy się tuż obok kina Mikro. Nasz repertuar oparty będzie w dużej mierze na tytułach, które zakończą swój byt w kinie Ars i Pod Baranami. Z czasem repertuar zostanie uzupełniony o liczne przeglądy, retrospektywy i festiwale. Od października ruszamy z edukacyjnym programem "Kino z klasą" - zdradzają pomysł na Agrafkę założyciele kina.



Dobry film, dobra cena

Założyciele postanowili zdobyć widza nie tylko ambitnym repertuarem, ale również cennikiem, który przewiduje liczne promocje skierowane do różnych grup odbiorców:

  • "Lubię poniedziałek", czyli tanie oglądanie w AGRAFCE - wszystkie bilety przez cały dzień tylko 5 zł

  • Za 5 dwunasta, czyli pożegnanie z filmem - wszystkie bilety 5 zł /seanse o godz. 11.55/

  • Seans dla Seniora - specjalna cena biletu dla osób w wieku emerytalnym 8 zł

  • Dobry wieczór w Agrafce - wszystkie bilety 10 zł

  • Para spięta agrafką (różne konfiguracje) - bilet dla pary w cenie - 19 zł

Czytaj też: Agrafka się otwiera na kinomaniaków


Otwarcie Agrafki [Krowoderska 8] już 10 września - tylko na zaproszenia. Dzień później rusza pełną taśmą.

Repertuar dostępny na stroniewww.kinoagrafka.pl



MM Kraków zostało patronem medialnym
kameralnego kina studyjnego w Krakowie pod nazwą Agrafka







od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto