Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

8. OFF CAMERA: od Hendrixa po klasykę muzyki pop

iga
materiał prasowy
André 3000 z OutKast w roli Jimmiego Hendrixa, muzycy z Big Star na wznoszącej i opadającej fali, w końcu artyści z zespołu Pulp - to bohaterowie sekcji "Głośne obrazy". Przybliżenie sylwetek twórców, ale także pokazanie problemów bardziej ogólnych, związanych z ich pracą twórczą, ambicjami, rozczarowaniami i próbami pogodzenia życia prywatnego z zawodowym to cele przyświecające kolejnej nowości programowej 8.edycji Festiwalu OFF CAMERA.

"All Is By My Side” opowiada zarówno o muzyce Hendrixa, jak i o czasach, w których żył. Scenariusz filmu wyszedł spod pióra Johna Ridleya, laureata Oscara za "Zniewolonego" (twórca stanął również za kamerą). W głównej roli zobaczymy André Benjamina, znanego bardziej jako André 3000 z zespołu OutKast. Obraz pokazywany był już na wielu festiwalach, w tym w Toronto, Sztokholmie i Seattle. Czas, aby oceniła go polska publiczność.

Nie potrzebujemy waszej wrażliwości społecznej zrodzonej w czasie powrotów taksówką z wernisaży. Chcemy tylko waszego sprzętu audio i głośników z bass-reflexem - to tekst jednej z piosenek Pulp. Oceniano, że zespół swoim znakiem firmowym uczynił wszystko, co wstydliwe. Florian Habicht, reżyser "Pulp: a Film About Life, Death & Supermarkets", przenosi nas do Sheffield - jednego z ważniejszych punktów w wojnie między Margaret Thatcher a związkami zawodowymi. Bohaterami filmu są fani i fanki zespołu czekający na koncert w Motorpoint Arena. Koncertowe sceny wykonania "Sunrise” czy „This is Hardcore” w oczach krytyków zostały uznane za jedne z najlepszych.

Widzów czeka również filmowe spotkanie z kultowym zespołem pop Big Star. Fenomen grupy polegał na tym, że zdobyła wielkie uznanie krytyków, ale niewielką sławę. Dokument „Big Star: Nothing Can Hurt Me” (reż. Drew DeNicola, Olivia Mori) opowiada o sukcesach i porażkach zespołu i próbuje je wyjaśnić.

Filmy zebrane w ramach sekcji "Głośne obrazy" (Loudly Moving Pictures), to jedne z najbardziej oryginalnych obrazów o tematyce muzycznej ostatnich lat. Dotychczas nie doczekały się dystrybucji w Polsce.

Sekcja jest częścią projektu „Oblicza Współczesności” realizowanego w ramach Programu „Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego" finansowanego z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu oraz Norwegii oraz środków krajowych.

Więcej informacji o 8. edycji Festiwalu OFF CAMERA można znaleźć na stronie: off camera

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto