MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

7 z Garażu: Grasz, śpiewasz, tworzysz? Weź udział w naszym plebiscycie! Czas do 10 listopada

W cyklu publikacji przedstawimy Wam młode zespoły i muzyków z ...
W cyklu publikacji przedstawimy Wam młode zespoły i muzyków z ... luca.sartoni (CC BY 2.0)
Rusza 7 z garażu! W cyklu publikacji przedstawimy Wam młode zespoły i muzyków z naszych miast.

Dodaj artykuł w MM Kraków!


Przedstawimy ich sylwetki, opowiemy ich historię i zaprezentujemy próbki twórczości.

W grudniu, w siedmiu MM-kach w Polsce wyłonimy po jednym, najlepszym projekcie. Najlepszym, których wybierzecie sami w głosowaniu, wręczymy pieniądze na rozwój swojej muzycznej działalności.

"7 z Garażu" ma być przede wszystkim okazją do promocji tych grup i artystów, którzy nie mieli dotąd okazji zaistnieć w mediach. Zapraszamy wszystkich, którzy muzyki nie tylko słuchają.

7 z garażu - szukamy talentów!

Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Menu

Strona główna
Regulamin
Jak wziąć udział
7 z garażu na Facebooku
Głosowanie
Terminarz
Kontakt

Zobacz plebiscyt w innych miastach:
Kraków | Łódź | Poznań | Śląsk | Trójmiasto | Warszawa | Wrocław

Siedmiu z garażu - weź udział w naszym plebiscycie!

Jesteś młodym wykonawcą, ale jeszcze nie przebiłeś się do mediów? A może znasz utalentowane osoby, które zasługują na medialną promocję? Zgłoś je do naszego plebiscytu Siedmiu z Garażu!

W całej Polsce szukamy utalentowanych artystów

Zespoły muzyczne i indywidualni wykonawcy, niezależnie od tego, jaki gatunek muzyki tworzą - oni mogą wziąć udział w naszym plebiscycie.

Jeśli znasz takie osoby lub zespoły muzyczne, zgłoś je do plebiscytu. Nasza akcja ma charakter ogólnopolski. Szukamy talentów nie tylko z Krakowa, ale z całej Polski! Na MMKraków możesz zgłosić się, jeśli mieszkasz w województwie małopolskim lub podkarpackim. Jeśli pochodzisz z innej części kraju, znajdziesz swój plebiscyt w linkach obok.

Kto może wziąć udział w plebisycie?

Nie ma znaczenia, jaki gatunek jest Ci najbliższy ani czy swoją muzykę tworzysz sam, czy w zespole. Nie jest dla nas również ważne, czy pracujesz z komputerem w domowymn zaciszu czy może z instrumentami w sali prób. Zgłoszenie musi spełniać jednak dwa warunki:

1. Utwory, które zaprezentujesz w swoim zgłoszeniu, muszą być Twojego autorstwa (nie przyjmujemy coverów),

2. 7 z Garażu to plebiscyt dla muzyków początkujących, dlatego zgłaszany projekt nie może mieć na swoim koncie wydanej płyty. Dopuszczalne są EPki, single, niekomercyjne wydania internetowe i publikacja muzyki w internecie.

Zwycięzcom Siedmiu z Garażu wręczymy łącznie 7 tysięcy złotych - zgłoś się już dziś.

W każdym z siedmiu miast, także w Krakowie, wybierzecie jedną osobę lub zespół muzyczny, która wygra nasz plebiscyt. Każdy zwycięzca otrzyma 1000 złotych. Aby mieć szansę na zwycięstwo, wystarczy się zgłosić i czekać na werdykt czytelników MMKraków.pl.

Jak wziąć udział w "Siedmiu z garażu"

1. Załóż konto na MMKraków.pl, jeśli jeszcze go nie posiadasz, a następnie dodaj artykuł, w którym przedstawisz krótki opis siebie lub swojego zespołu oraz przedstawisz próbki własnej twórczości: mogą to być linki do YouTube, MySpace lub innego podobnego serwisu. Przed publikacją będziesz jeszcze musiał wypełnić kartę zgłoszeniową - wyślemy Ci ją mailowo po otrzymaniu artykułu.

2. Jeśli nie chcesz pisać artykułu wypełnij kartę zgłoszeniową i wyślij ją na adres [email protected]. (Kliknij "pobierz", żeby pobrać kartę zgłoszeniową)

3. Jeśli chcesz zgłosić zespół, którego nie jesteś członkiem - także zapraszamy! Nie zapomnij tylko podać nam kontaktu do zespołu czy artysty, którego zgłaszasz.

Harmonogram plebiscytu

Zgłaszanie nominacji: 3.10.2011 - 10.11.2011
Głosowanie sms: 16.11.2011 - 09.12.2011
Rozstrzygnięcie Plebiscytu: 12.12.2011

Siedmiu z garażu wybiorą czytelnicy MMKraków w głosowaniu SMS na przełomie listopada i grudnia.

Kontakt z organizatorami

Chcesz wziąć udział w plebiscycie? Masz dodatkowe pytania? Chcesz zostać partnerem lub sponsorem plebiscytu? A może chcesz ufundować nagrody? Skontaktuj się z nami wysyłając emaila na adres [email protected] lub telefonicznie 510 026 948.

Kto już zgłosił się do plebiscytu?

Zespół BrOTHErS

Ściśle związani z Krakowem, a szczególnie z Podgórzem. Przemierzają różne style muzyczne, tworząc swój własny. Muzykują już ponad 10 lat.
Zespół Bracia Słaby

- Jesteśmy zespołem rock and rollowym i bardzo lubimy grać w muzykę. Dlatego uważamy, że jest to dobra motywacja, aby zgłosić się do konkursu - pisze o sobie zespół Bracia Słaby.
Zespół Pod Napięciem

Początki zespołu sięgają 2008r. Pierwsze próby odbywały się w dwuosobowym składzie: Michał Dobrzeniecki - gitara, wokal oraz Marcin Szklarczyk - bas. Wiosną 2009 roku do zespołu dołączył perkusista - Przemek Sierant.
Zespół Sense of Balance

Zespół Sense Of Balance powstał w Krakowie w lutym 2010. Od początku istnienia staramy się nie narzucać sobie żadnych ograniczeń stylistycznych, chcemy aby to nastrój był spoiwem naszej muzyki a nie ramy gatunkowe.
Zespół Livin Fire

Livin Fire to zespół złożony ze studentów krakowskich uczelni, których połączyła wspólna pasja jaką jest gra autorskiej muzyki i zainteresowanie klasyką hard rocka i heavy metalu.
Zespół Monkey Chow

Monkey Chow to krakowska grupa hardrockowa, w której twórczości możemy również doszukać się cięższego brzmienia. Zespół tworzy czterech kumpli, którzy zaczynali swoją działalność, jak każda dobrze rokująca kapela rockowa- od garażu
Zespół Okinekopeszte

Okinekopeszte to związek o charakterze mocno aktywnym i silnie oddziałującym na organizm ludzki. Powstał poprzez syntezę nieznanych wcześniej pierwiastków Rk, Pr, Sh, An, Rf oraz w dalszej fazie przyłączył cząstkę Ka.
Zespół Stan Snu

Na początku była Gabi, na początku był Piotrek. 2009 rok rozpoczął ich wciąż żywy i przybierający na sile muzyczny romans. Swoją współpracę rozpoczęli jeszcze pod szyldem Atrophia Red Sun realizując wspólnie kilka muzycznych i teatralnych przedsięwzięć. 2011 rok zrodził Stan Snu.
Zespół Road Rampage

Swoje koncerty grali już między innymi w takich miejscach jak: Rock'n'Rolla, Sports Pub, Imbir, Indigo czy też niedawno (16.X.2011) w Klubie Pod Jaszczurami. W ich repertuarze odnajdziemy covery znanych na świecie wykonawców, przeplatane z własnymi utworami. Całość zachowana jest w konwencji rockowej.
Zespół Paradygmat

Początki zespołu Paradygmat sięgają 1997 roku, kiedy Paweł (bas) i Darek (ex-perkusja) zaczęli wspólnie tworzyć pierwsze aranżacje w rodzinnym Jordanowie. Niedługo później, kiedy chłopcy zaczęli studiować w Krakowie, zespół przybrał zupełnie nowy kształt i doświadczył dynamicznych zmian.
Zespół The Sabała Bacała

Pochodzący z Rzeszowa punk-rockowcy z The Sabała Bacała pierwszy koncert zagrali w maju 2001 roku. Nękani rozlicznymi przerwami w działalności zabrali się za dobre do grania dopiero osiem lat później.
Zespół Hellhaven

HellHaven to zespół, który powstał w 2008 roku w podkrakowskich Myślenicach. Muzyka grupy, ewoluując na przestrzeni czasu, przybrała w chwili obecnej formę, którą można określić jako art metal.
Zespół Natystar

espół Wokalno-Taneczny, założony w lutym 2011 r w Krakowie, w skład którego wchodzą:

- wokalistka Natystar młoda gwiazda z Krakowa jest miła, energiczna i zawsze uśmiechnięta na scenie,
- grupa taneczna to są Finaliści programu telewizyjnego "You Can Dance", tancerze tańczące w stylu hip-hop, house dance, freestyle, break dance, dancehall.
Andrzej Poliwka

Andrzej Poliwka - (ur. 31.03.1990) wokalista. Brał udział w warsztatach prowadzonych m.in przez Danutę Błażejczyk, Katarzynę Winiarską, Piotra Pałkę, Pawła Bębenka. Fascynacja poezją śpiewaną skłoniła go do udziału w licznych konkursach wokalnych co zaowocowało drobniejszymi jak i większymi wyróżnieniami.
Zespół Redemptis

Historia zespołu zaczyna swój bieg na początku sierpnia roku pańskiego 2005, kiedy to dwójka braci Grzegorz i Tomasz Nowoświatłowscy postanowili, że ich gitary mają zdecydowanie lepsze zastosowanie niż kurzenie się gdzieś w kącie pokoju więc skrzyknęli parę osób i tak z mroku wyłonił się "Redemptis".
Zespół Grupa ADSU

Stylistyka muzyczna, to głównie rock akustyczny przeplatany z utworu na utwór w różne nastroje. Od spokojnych ballad, przez melodyjne rytmiczne zapętlenia, po szybkie folk-punkowo-akustyczne piosenki. Muzyka na tyle głośna, aby nie przyćmić tekstu, który jest czynnikiem wiodącym w utworach.
Zespół Man-Tra

Zespół Man-Tra, to grupa przyjaciół, którzy znajdując ukojenie w dźwiękach starożytnych mantr, postanowili podzielić się z innymi otrzymanym skarbem. Muzyka zespołu, to tło do tekstów, które spisane zostały jużj około 5000 lat temu, choć ich tradycja sięga dużo wcześniejszych dziejów.
Setareth

Początek istnienia zespołu można datować na lato 2006, jednak poszczególni muzycy tej Krakowskiej formacji współpracowali ze sobą wcześniej. W kwietniu 2007 roku nagrywa swoją pierwszą płytę demo "Ciemna strona nocy" z Iwoną Nogalską jako wokalistką.

Po prawie roku współpracy i koncertach odbywających się w klubach muzycznych w Krakowie, nastąpiła zmiana na pozycji wokalisty. Marta Mucha dołącza do zespołu. Ukoronowaniem roku 2009 jest dobrze przyjęty przez publiczność i prasę koncert w Bielsku-Białej, jako support zespołu doom-metalowego - Cemetery of Scream.
BB_Hunter

Beatbox jest sztuką naśladowania dźwięków instrumentów wyłącznie za pomocą swoich narządów mowy. Jego występy budzą wielki entuzjazm wśród słuchaczy, a jego ciekawe pomysły muzyczne potrafią "rozbujać" każdą publikę.
Lidjan

Rzeszowski zespół grający muzykę alternatywną, garage i rock.
Pro-Spec

Pro-Spec udziela się w wielu artystycznych projektach.Tworzy muzykę do filmów,animacji,gier komputerowych oraz robi opracowania muzyczne największych imprez w Krakowie (Wielka Parada Smoków).
Hornblend

Zespół Hornblend z Jasła powstał w roku 2010, ale ostatecznego kształtu nabrał w sierpniu roku 2011. Choć dopiero zaczynamy swoją działalność, to podchodzimy do tego w pełni poważnie i chcemy zaistnieć co najmniej na lokalnej scenie muzycznej. Muzyka zespołu to szeroko pojęty Rock i Hard Rock
Straight Jack Cat

Przez pierwszy rok działalności funkcjonowali oni jako kwintet, supportując wiele znanych osobistości świata muzycznego: Tymona Tymańskiego, Romka Puchowskiego, zespół Deriglasoff... I zbierając pozytywne recenzje. Jesienią 2011 roku - po odejściu wokalisty - zespół przerodził się w kwartet
Frago

W dużym skrócie to: oparty na prostych acz niebanalnych progresjach akordów,okraszonych śladem ciekawszej harmonii, zainspirowany i śmiało czerpiący z dorobku muzyki rozrywkowej lat 70-tych, jednak nie stroniący od nowoczesnego charakteru prostych melodii muzyki pop;
Sokół Orkestar

Sokół Orkestar to projekt będący odzwierciedleniem fascynacji muzyką etniczną. Zwłaszcza tą wykonywaną przez instrumenty dęte blaszane. Główny nacisk został położony na unikalny styl grania na tych instrumentach, charakterystyczny dla Bałkanów.
Łagodna Pianka

Łagodna Pianka. Stworzona jesienią 2009 roku przez czterech panów pochodzących z malowniczej ziemi sędziszowskiej. Nękana powodzią i okradana z czasu przez konieczność przetrwania, wyrusza na głębokie muzyczne wody rejestrując swoje dźwięki w studio - wiosną 2011. Czyste Piękno zbliża się małymi krokami...
Sadman.Institute

Sadman Institute powstał 15 kwietnia 2005 r. Jego pierwszy skład stanowili: Marcin Szałajko (perkusja), Tomasz Gurgurot (gitara), Paweł Szczepański (gitara) oraz Marcin Grabda (bass). Muzycy - oscylując wokół szeroko pojętych nurtów muzyki rockowej oraz metalu - początkowo realizowali swoje pasje dźwiękowe grając covery różnych zespołów.
Defekt

Jesteśmy bandą zajawkowych oszołomów którzy robią to co kochają, w naszych żyłach płynie rock'n'roll, bo liczy się przede wszystkim dobra zabawa.
Za Miesiąc Wrzesień

Zespół powstał w 2002 roku w środowisku Skarżyńskiego "Parku". Dwaj wtedy jeszcze młodzi grajkowie, postanowili sklecić kapele i przełożyć graną na pudłach w parku muzykę na gitary elektryczne, dokładając do tego wszystkiego perkusję.
IO

Zespół powstał w marcu 2011 roku w Krakowie. Od początku bardzo dobrze się ze sobą dogadywaliśmy i bardzo szybko postanowiliśmy rozpocząć wspólną współpracę. Już po dwóch tygodniach udało się nam zrobić pierwsze nagranie "z próby" które można posłuchać na stronie zespołu.
Kliknij w zdjęcie i zobacz fotogalerię z krakowskich wydarzeń
Stwórz z nami galerię MPK! [zdjęcia]Lampiony rozświetliły Kraków [zdjęcia]
Szarikon, czyli hotel dla psów [zdjęcia]
Browar Lubicz reaktywacja [zdjęcia]
Dodaj artykuł Dodaj zdjęcia
Dodaj imprezę
Bloguj z MM
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor zmarł w wieku 77 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto