Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

7 cudów: Patroni honorowi o plebiscycie

Aleksander Glowania
Aleksander Glowania
Jacek Majchrowski, Stanisław Sorys, Roman Niestrój, Kazimierz Synowski i Jadwiga Wiatr specjalnie dla MM o plebiscycie 7 cudów Krakowa.

Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta:
Plebiscyt 7 Cudów Krakowa w sympatyczny sposób pokazuje zarówno miejsca już dobrze znane, jak i te, które, jak Podgórze czy Nowa Huta, od niedawna cieszą się dużą  popularnością. I choć lista krakowskich cudów jest zdecydowanie dłuższa – 7 zestawionych ze sobą w plebiscycie obrazków składa się łącznie na jeden, bardzo przyjemny i wizualnie ciepły, a może nawet zaskakujący wizerunek miejsca, które chciałoby się odwiedzić.
Osobiście zagłosowałbym na Wisłę. Wędrując bulwarami nie sposób pominąć nominowanego w plebiscycie mostu, nie zawędrować pod Wawel. Blisko stąd na Kazimierz i na Rynek. Ten wybór pozwala po cichu głosować na kilka cudów jednocześnie.

Stanisław Sorys, Wicewojewoda Małopolski:

Plebiscyt 7 Cudów Krakowa to nie tylko ciekawy sposób na promowanie stolicy naszego województwa. Myślę też, że dzięki niemu mamy szansę odkryć miejsca mniej znane, ale pełne uroku.
W głosowaniu nie biorą udziału specjaliści zajmujący się promocją czy turystyką, lecz internauci - mieszkańcy. I to oni mogą wskazać coś rzeczywiście niesztampowego - zakątki Krakowa, do jakich turyści zaglądają bardzo rzadko. Dzięki temu oferta turystyczna miasta będzie mogła być bogatsza, a turyści będą być może odwiedzać również inne miejsca, niż tylko Wawel czy Kazimierz.

Roman Niestrój, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego:

Inicjatywę uważam za godną poparcia. Kraków ma wiele miejsc interesujących, zasługujących na "odkrycie" i popularyzację. Chociaż zapewne "cudami" zostaną te już i tak najbardziej znane.
Gdybym ja miał typować, też nie byłbym zbytnio oryginalny. Spośród już nominowanych głosowałbym na pewno na 2 miejsca: krakowski Rynek Główny i Collegium Maius.

Kazimierz Synowski, Prezes PTTK Kraków:

My, Krakowianie, jesteśmy przyzwyczajeni do krakowskiego pejzażu. Często nie zwracamy uwagi na jego uroki. A zagraniczni turyści również są oczarowani naszym miastem.
Wyraźmy swoim głosem opinię o szczególnych obiektach naszego miasta, biorąc udział w plebiscycie 7 Cudów Krakowa. Będzie to niewątpliwie niełatwy wybór, o czym łatwo się przekonamy. Wypromowane przez nas cuda Krakowa z pewnością przyczynią się do zwiększenia splendoru miasta, przyciągając polskich i zagranicznych turystów.

Jadwiga Wiatr, Dyrektor Śródmiejskiej Biblioteki Publicznej:

Jako instytucja, która od lat propaguje wiedzę o Krakowie, o jego niepowtarzalności, przeszłości, zabytkach, tradycjach i legendzie widzimy cel organizowania tego typu przedsięwzięć, dających możliwość promocji naszego miasta i zainteresowania Krakowem, sprzyjających odkrywaniu mniej znanych, a cennych obiektów, dzielnic, klimatów, utwierdzaniu w trwaniu w niezmiennym podziwie dla tych najważniejszych. Naszym typem jest Wawel - duma i chluba Polski. Zamek i królewska Katedra to swoista synteza naszej historii.






emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto