68. Tour De Pologne: Peter Sagan Zwycięzcą [Zobacz Zdjęcia]

Niebawem poznamy zwycięzcę  68. Tour de Pologne dobiega końca. ...
Niebawem poznamy zwycięzcę 68. Tour de Pologne dobiega końca. ... Łukasz Żołądź
Peter Sagan wygrał 68. Tour de Pologne. Najlepszym Polakiem okazał się Bartosz Huzarski, który ostatecznie zajął siódmą pozycję.

Przypomnij sobie, kto wygrał 67. Tour de Pologne

Choć pierwszy na krakowskiej mecie był Niemiec Marcel Kittel, to zwycięzcą 68. Tour de Pologne został Słowak Peter Sagan. Tym samym Sagan pokonał zeszłorocznego zwycięzcę Daniela Martina.

Do ostatniego etapu walka pomiędzy czołowymi kolarzami była bardzo wyrównana. Wygrać mógł Daniel Martin, Peter Sagan, a także Marco Marcato. W decydującym momencie, to jednak Słowak wykonał morderczą pracę, dzięki której dziś cieszy się ze złotego medalu.

68. Tour de Pologne: Peter Sagan zwycięzcą

Ostatecznie w klasyfikacji generalne Peter Sagan o 5 sekund pokonał Martina oraz o 7 sekund Marcato. Najlepszym Polakiem okazał się Bartosz Huzarski, który zajął siódme miejsce.

Tour de Pologne to jedno z największych przedsięwzięć w polskim sporcie, które  zabezpiecza ok. 20 tys. ludzi. Każdego dnia razem z wyścigiem przemieszcza się ok. 1200 osób. Ponad 20 tirów przewozi scenografię, a samo miasteczko wyścigu zajmuje ok. 30 tys. metrów kwadratowych.