Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

38. Krakowskie Reminiscencje Teatralne [PROGRAM]

inf. pras.
100% Kraków - pierwsze spotkanie
100% Kraków - pierwsze spotkanie Michał Ramus
Już w środę 16 października, rozpoczną się 38. Krakowskie Reminiscencje Teatralne. W programie 38. RMNSC. znaleźć można spektakle teatralne, wydarzenia performatywne, projekcje filmów czy pokazy tańca współczesnego. Każdy z pięciu dni festiwalu (16–20 października 2013) to okazja aby zobaczyć największe gwiazdy teatru, jak Rimini Protokoll, Jan Fabre czy Demirski & Strzępka.

38. Krakowskie Reminiscencje Teatralne [PROGRAM]

Zaprezentowanych zostanie 11 spektakli i jeden wykład performatywny, odbędą się dwie debaty i 6 projekcji filmowych, do dyspozycji publiczności będą 3 artystyczne miejskie spacery, nie zabraknie niespotykanego, improwizowanego wydarzenia muzyczno-taneczno-naukowego...

Wejściówki na spektakle "#stalker" i "100% KRAKÓW" zniknęły na przestrzeni kilku godzin. Festiwal od pierwszego do ostatniego dnia pełen będzie emocji: w środę "Follow me" Radka Rychcika – dowód na to, że życie pisze najbardziej niezwykle scenariusze (z archiwami krakowskiego IPNu w tle) oraz okazja dla amatorów tańca współczesnego (zarówno w praktyce, jak i w teorii) – nowoczesne taneczne misterium z udziałem gwiazdy choreografii An Kaler Insignificant Others (learning to look sideways)!

W drugim dniu festiwalu uznany duet Strzępka & Demirski zaprezentuje spektakl "RE//MIX". Dario Fo przesłał instrukcje, obraz zderzenia świata polityki i kultury, bez znieczulenia i bez kompromisów. Również w czwartek długo oczekiwana premiera specjalnie stworzonego dla RMNSC. przedsięwzięcia – #stalker ukaże swoją twarz i dowiemy się co ujawni papierek lakmusowy miasta.

Piątek w ramach RMNSC. to prezentacja efektu sierpniowego laboratorium tańca Dance Moves Cities z Philippem Blanchardem w wykonaniu krakowskich tancerzy w połączeniu z projekcją filmu o niezwykłej Annie Halprin, prekursorce promocji terapeutycznej roli tańca. W piątkowym programie także oparty na faktach, zrealizowany z udziałem bezpośrednich świadków ludobójstwa w Rwandzie lat 90. (uznany za jedno z największych wydarzeń tegorocznego festiwalu teatralnego w Awinionie) spektakl o sile mediów i głosie nienawiści – Hate Radio teraz w Krakowie. To trzeba zobaczyć!

Sobota to kolejny intensywny dzień RMNSC. Nareszcie – nasze miasto na scenie, czyli "100% KRAKÓW Rimini Protokoll" w Starym Teatrze! Kluczowy projekt tegorocznej edycji festiwalu, zrealizowany z udziałem 100 mieszkańców Krakowa, pokaże ludzką twarz statystycznych danych stanowiących punkt wyjścia tego niezwykłego przedsięwzięcia. Koniecznie!

Podczas jedynego wykładu performatywnego festiwalu libański reżyser Rabih Mroué sięgnie po autentyczne filmy i fotografie znalezione w Internecie odsłaniając nowe strategie rejestracji przemocy i okrucieństwa wojny w Syrii. W sobotę również pierwsza z dwóch debat 38. RMNSC. – porozmawiamy o współzawodnictwie o uwagę i sposobach uwodzenia publiczności. Tego dnia także niepowtarzalny performans naukowo-muzyczno-taneczny – prof. Jerzy Vetulani, Mikołaj Trzaska i Leszek Bzdyl, 3 wspaniałe postaci na wspólnej scenie (Umysł-ciało).

W programie ostatniego dnia tegorocznej edycji festiwalu, w niedzielę, kolejna porcja fajerwerków. Analizujące podmiotowość jednostki spektakle taneczne: prezentujący misterną grę powtórzeń zacierającą różnice tożsamości A Piece Danced Alone Alexandry Bachzetsis i pytający “co nam mówi ciało tej anonimowej postaci?” DZOE Harakiri Farmers w Bunkrze Sztuki. W tym dniu także druga debata festiwalu, poświęcona strukturze miasta i charakterystyce miejskiej przestrzeni. Na zakończenie 38. RMNSC. nie lada gratka: Jan Fabre i Drugs kept me alive – niezwykle szczery monodram, opowieść o próbach przekraczania granic rzeczywistości, w której tragedia miesza się z komizmem. Fabre, znany z wizjonerskich, plastycznych przedstawień realizowanych z dużym rozmachem, tym razem operuje bardziej intymną formą.

Od pierwszego dnia również artystyczne spacery po Krakowie Artistic City Trips (w grupach zorganizowanych lub samodzielnie, wyposażeni w plik mp3 do pobrania z www.rmnsc.pl) odkryją miasto wcześniej nieznane! W programie również bogaty blok filmowy (codziennie projekcja!), propozycje muzyczne Klubu festiwalowego (Pauza In Garden) oraz wydarzenia towarzyszące w Starym Teatrze.

Gdzie, kiedy i w jakiej cenie?
Centrum festiwalowe RMNSC. czynne będzie w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki (pl. Szczepański 3a) od 16 do 20 października w godzinach 11:00–18:00.
Ceny biletów: od 10 do 35 zł.

Bilety na wydarzenia festiwalowe można nabyć przez stronę internetową festiwalu (www.rmnsc.pl), FanPage na Facebooku (RMNSC.FESTIVAL ) oraz portale kulturodajnia.pl oraz kulturomix.pl. W czasie trwania festiwalu bilety można kupić w Centrum festiwalowym, a także na 30 minut przed każdym wydarzeniem w miejscu prezentacji.

Na część wydarzeń (100% KRAKÓW, #stalker) obowiązują darmowe wejściówki, których pule wyczerpały się w przeciągu kilku godzin od chwili uruchomienia rezerwacji! Pocieszenie dla wszystkich zawiedzionych – w obliczu braku wejściówek wstęp na oba spektakle możliwy będzie w miarę niewykorzystanych rezerwacji (wolnych miejsc).

Na wydarzenia towarzyszące odbywające się w Teatrze Starym obowiązują bilety zakupione w kasie Teatru.
38. RMNSC. – w salach najlepszych instytucji, jak i w przestrzeni miejskiej – sztuki performatywne zawładną Krakowem!

Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto