34. kryterium o Złoty Pierścień Krakowa. Alan Banaszek zwycięzcą wyścigu [ZDJĘCIA]

Alan Banaszek z grupy CCC Sprandi Polkowice został zwycięzcą 34. kryterium o Złoty Pierścień Krakowa, które rozegrano w Rynku Głównym.

Po pasjonującej walce wyprzedził Pawła Bernas (Domin Sport). Trzecią lokatę zajął Niemiec Hannes Augustin (KED-Stevens). Banaszek, ruszy na trasę rozpoczynającego się dzisiaj 55. Małopolskiego Wyścigu Górskiego w koszulce lidera.

Kryterium rozgrywane jest już drugi rok z rzędu według zmienionej formuły. Najpierw cała stawka kolarzy – przystąpiło ich do rywalizacji 112 – walczy o punkty na co piątym okrążeniu (punktowane 1 m – 5 pkt, 2. – 4, 3. – 2, 4. - 1), po to by wyłonić najlepszych dwunastu zawodników. Ta doborowa stawka, ostatecznie ruszyło do finałowego wyścigu jedenastu kolarzy, rozstrzygnęła między sobą sprawę zwycięstwa. Na każdym okrążeniu odpadał ostatni zawodnik. W końcu została dwójka – Alan Banaszek po pasjonującej walce pokonał Pawła Bernasa.
NA trzecim miejscu uplasował się Niemiec Hannes Augustin (KED-Stevens) na kolejnych zaś: Tomasz Dudzik (Dar-Bud), Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) i Piotr Konwa (Chrobry Głogów).

Zwycięzca otrzymał piękny złoty pierścień wykonany przez znanego krakowskiego złotnika Janusza Kowalskiego.
W piątek kolarze ruszą na trasę 55. Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Pierwszy etap wiedzie z Alwerni do Trzebini. W koszulce lidera pojedzie Banaszek.