177. derby Krakowa dla Wisły [zdjęcia]

rodzyn3k
rodzyn3k
Cracovia nie wygrała z Wisłą od 13 lat i wczorajszy pojedynek również przegrała. Pierwsze derby oba zespoły rozegrały w 1908 roku. Mecz zakończył się wtedy remisem 1:1

Wyjściowe jedenastki:

Wisła Kraków 2-0 Cracovia Kraków

3 kolejka rozgrywek Pucharu Ekstraklasy i drugie w tym roku derby Krakowa. Wisła nie poddała się i nie dała szans lokalnemu rywalowi wygrywając 2:0 (0:0)

Jest to pierwszy, wygrany mecz Białej Gwiazdy w tych rozgrywkach.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo emocjonująco. Podopieczni Macieja Skorży strzelili bramkę już w 4. minucie meczu lecz sędzia nie uznał bramki, dopatrując się faulu na bramkarzu.

17. minuta - Andre Barreto, groźna akcja. Sam na sam z bramkarzem ale piłka przeleciała obok prawego słupka.

W 48. minucie piłka znalazła się w bramce Cracovii, ale sędzia uznał, że Andrzej Niedzielan był na spalonym.

68. minuta - gorąco pod bramką Wiślaków. Jakub Koszuba umieścił piłkę w bramce Białej Gwiazdy lecz sędzia liniowy dostrzegł piłkarza Cracovii na spalonym i sędzia główny nie uznał bramki

78. minuta Grzegorz Kmiecik wspaniale zagrał do Andrzeja Niedzielana, ale ten, z pięciu metrów, minimalnie chybił celu.

Cztery minuty później Zieńczuk idealnie dośrodkowuje do Arkadiusza Głowackiego, ten posyła głową piłkę do bramki i Wisła wychodzi na zasłużone prowadzenie.

W doliczonym czasie gry kolejną akcję rozpoczął wspaniale grający w tym meczu z numerem 19. Patryk Małecki. Podanie do Grzegorza Kmiecika a ten pieczętuje zwycięstwo bramką na 2:0

Było to 80. zwycięstwo Wisły Kraków nad Cracovią.

W grupie A rywalizacja układa się sensacyjnie. Liderem jest zespół Ryszarda Tarasiewicza - Śląsk Wrocław, natomiast na ostatnim miejscu z 3 punktami plasuje się Wisła Kraków.

IV kolejka Pucharu Ekstraklasy grupy A odbędzie się 12 października. Cracovia zagra u siebie z Piastem Gliwice a "Wisełka" zagości na stadionie Śląska Wrocław.

Wisła Kraków - Cracovia 2:0 (0:0)
Bramki: Arkadiusz Głowacki (82), Grzegorz Kmiecik (90).
Żółte kartki: Wisła - Andre Barreto, Grzegorz Kmiecik, Antonin Marcelo; Cracovia - Kamil Witkowski, Dariusz Kłus, Marcin Krzywicki, Łukasz Tupalski.