Jerzy Filipiuk
Paweł Brożek 149 razy pokonywał bramkarzy rywali w ekstraklasie
Paweł Brożek 149 razy pokonywał bramkarzy rywali w ekstraklasie Anna Kaczmarz
Paweł Brożek, który w sobotę, 18 lipca zakończył piłkarską karierę, w 376 meczach piłkarskiej ekstraklasy strzelił 149 bramek (29 drużynom). 144 z nich zdobył dla Wisły Kraków, a 5 dla GKS-u Katowice. 93 trafienia zanotował na stadionie przy Reymonta, a 56 na boiskach rywali. W 85 meczach strzelił jedną bramkę, w 26 - dwie, a w czterech - trzy. Najczęściej trafiał do siatki między 21 a 30 minutą - 29 razy, 41 a 50 minutą - 18 razy, i 31 a 40 minutą - 17 razy, najrzadziej - między 1 a 10 minutą, 51 a 60 minutą i w doliczonym czasie gry - 10-krotnie. A których bramkarzy najczęściej pokonywał i którym drużynom strzelił najwięcej bramek? Przejdź do galerii.