Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

12. Targi Edukacyjne za nami

Redakcja
W dniach 17-19 marca Halę Targów w Krakowie odwiedziło 11 tys. osób zainteresowanych edukacją, w tym młodzież szkolna, pedagodzy oraz dyrektorzy placówek wychowawczych.

Targi Edukacyjne w Krakowie to największa impreza w Polsce południowej, poświęcona oświacie oraz edukacji. Jak co roku, prezentowany był na nich także projekt "Fascynacje zaklęte w nauce i biznesie", o którym wielokrotnie już pisaliśmy.

Tegoroczna prezentacja "Fascynacji" była bardzo widowiskowa, gdyż w jej promocji wzięły udział dwie drużyny z gimnazjum w Murzasichlu: Biznesgóralki oraz Mountain Scientists. Ze względu na rodzinne korzenie młodzieży, występ odbył się w tradycyjnych strojach góralskich. Był tanice, śpiew i muzyka. Naukowe show młodzi naukowcy przygotowali pod czujnym okiem koordynator Iwony Łukaszczyk. Na pokazie zaprezentowali ciekawe i efektowne doświadczenia: pełzającą pianę, która uchodziła z menzurki; następnie prawdziwą eksplozję; na końcu zaś zademonstrowali, w jaki sposób można przygotować krew filmową.

- Prezentacja podczas targów miała na celu pokazanie wszystkim uczestnikom, że nauka nie musi być nudna - mówi Katarzyna Grochowicz, asystent produkcji Grik Media. - Chcieliśmy pokazać, że istnieje szansa samorealizacji w projektach finansowanych z Funduszy Strukturalnych UE, wystarczy tylko poszukać i zachęcić dyrekcję szkoły do ściągnięcia podobnych projektów do swoich placówek szkolno-wychowawczych.

Oprócz stoiska "Nibowiczów", na targach prezentowany był szeroki wachlarz zagadnień, związanych ze szkolnictwem. Wystawcy prezentowali oferty dotyczące edukacji, rozpoczęcia kariery zawodowej, wyposażenia szkół. Przedstawiali także swoje propozycje materiałów edukacyjnych.

Katarzyna Grochowicz przyznaje, że Targi Edukacyjne to świetne miejsce do tego, aby przekonywać młodych ludzi, że nauka może być atrakcyjna. Celem występu młodych geniuszy było więc przede wszystkim zainteresowanie rówieśników naukami ścisłymi oraz przedsiębiorczością, ale także zademonstrowanie na przykładzie projektu "Nauka i Biznes", jakie możliwości niesie ze sobą uczestnictwo w podobnych projektach. - Chcemy zachęcić młodzież do poszukiwania podobnych programów oraz śledzenia "naukowych fascynacji". Zależy nam, aby to sami uczniowie i dyrektorzy inicjowali i przyciągali projekty do szkół, wierząc, że przyniesie to korzyści i uczniom, i szkole - mówi Grochowicz.

- Mamy nadzieję, że swoim pokazem "Nibowiczom" udało się przekonać widzów, że warto się uczyć i że warto poszukiwać ciekawych możliwości podnoszenia swoich kompetencji - dodaje.


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a realizowany na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej przez konsorcjum firm Doradztwo Gospodarcze DGA S.A z Poznania oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego z Zielonej Góry.


Zobacz też:


Wydarzy się: Kino | Koncerty | Teatr | Sport | Wystawy | Imprezy | Kabaret | Festiwal
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Maturzyści zakończyli rok szkolny. Czekają na nich egzaminy maturalne

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto