Jerzy Zaborski
Chełmek postawił się liderowi grupy zachodniej V ligi piłkarskiej, rezerwom Wieczystej Kraków. Goście dominowali w całym meczu, ale strzelili tylko dwa gole. Gdyby miejscowi mieli więcej szczęścia, mogliby sprawić niespodziankę, czym bez wątpienia byłoby urwanie punktów liderowi, karcąc go za nieskuteczność.

Mecz został przerwany po kilkudziesięciu sekundach, bo nad stadionem rozszalał się potężny wiatr, uniemożliwiający zagranie piłki. Sędzia nie chciał, by na boisku rządził przypadek. Po kwadransie grę wznowiono, ale przy uciążliwym deszczu.

Gospodarze skupili się na obronie własnego przedpola i do przerwy robili to skutecznie. Przyjezdni starali się rozegrać ich szyki obronne, albo też szukać szczęścia w uderzeniu z dystansu, jak Mateusz Gamrot. Olaf Przewoźnik końcami palców przeniósł piłkę ponad poprzeczkę.

Z kolei po rzucie wolnym wykonanym przez Dawida Lincę, na bliższy słupek nabiegł Damian Guzik, lecz minimalnie chybił.

V liga piłkarska w Małopolsce, grupa zachodnia: KS Chełmek - Wieczysta II Kraków 1:2

Po zmianie stron goście szybko zdobyli dwa gole po akcjach oskrzydlających. Zakończył się Jakub Wołosik. Najpierw, na dalszym słupku, zamknął akcję prowadzoną prawą stroną przez Damiana Guzika. Potem nabiegł w tempo na przedpole bramkowe, wykorzystując podanie z lewej flanki od Emmanuela Kumaha.

Po rzucie wolnym, wykonanym przez Mateusza Tomko, sprzed linii pola karnego uderzył Dawid Pułtorak, a piłka przeszła tuż nad poprzeczkę (72 min). Potem Wiktor Piątek złamał akcję do środka, ale jego strzał był zbyt lekki i w środek bramki, by zaskoczyć Jakuba Murawskiego.

W ostatniej minucie doliczonego czasu, z rzutu wolnego, wynik meczu ustalił Mateusz Tomko.

KS CHEŁMEK – WIECZYSTA II KRAKÓW 1:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Wołosik 51, 0:2 Wołosik 55, 1:2 Tomko 90+2.

CHEŁMEK: O. Przewoźnik – Celmer, Sidor, Kantek (60 Rybak), Pędrys – Vorobiei (84 Durasiewicz), M. Przewoźnik (73 Józefus), Tomko, Nowotarski (60 Pułtorak), Piątek – Socha (70 Olszak).

WIECZYSTA II: Murawski – Kumah, Makuch, Rygiel, Guzik – Linca (81 Suchan), Szewczyk (81 Słonina), Gamrot, Bargiel (90 Gawęcki) – Madejski (55 Kapek), Wołosik (55 Banachowicz)

Sędziował: Jarosław Franczak (Wadowice). Żółte kartki: Nowotarski – Makuch. Widzów: 120.

Inne mecze 16. kolejki:

Węgrzcanka Węgrzce Wielkie – Skawa Wadowice 4:2

Radziszowiamka – Pcimianka Pcim 2:3

Orzeł Piaski Wielkie – Spójnia Osiek Zimnodół 2:0

Błękitni Modlnica – Wiślanka Grabie 3:0 (wo., Wiślanka wycofała się z rozgrywek)

Karpaty Siepraw – Sokół Kocmyrzów 0:3 (wo., Karpaty wycofały się z rozgrywek)