Szubinianka i Czarni grają dalej w Pucharze Polski

Szymon Fiałkowski
Zespoły Czarnych Nakło i Szubinianki Szubin wygrały swoje pierwsze mecze w tym sezonie.

Obie drużyny awansowały do II rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Bydgoszcz.

Podopieczni Waldemara Sobola w I rundzie okazali się lepsi od występującej w A-klasie Victorii Koronowo, wygrywając na boisku rywala 5:3. Do przerwy, Czarni prowadzili po dwóch golach Kamila Wisiorka i Łukasza Bzdawki oraz trafieniu Michała Wisiorka. W drugiej połowie, lepiej wypadli miejscowi, którzy trzykrotnie skierowali piłkę do siatki Grubicha. Dwukrotnie uczynił to Piotr Miś, a jedną bramkę dołożył jeszcze Maciej Lazarek.

Szubinianie okazali się lepsi od Oriona Dziewierzewo. Co prawda, B-klasowiec prowadził od 8. minuty, po golu Dobosza, to jednak później na boisku dominowali już szubinianie. Trzy gole strzelił Przemysław Wesołek, a na listę strzelców wpisali się także Michał Machowski, Damian Bogusz, Kamil Zajdlewicz, Jakub Cegiełka i Kacper Klimowicz.

Obie drużyny w weekend rozpoczynają rywalizację w V lidze. W grupie I, Czarni zagrają na własnym boisku z Gryfem Sicienko, natomiast szubinian w niedzielę czeka wyjazdowe spotkanie ze Zjednoczonymi Piotrków Kujawski.